Масові погроми і заворушення в Греції

  Масовими погромами відповіли греки на ухвалення чергової ощадливої реформи. Протягом ночі палали десятки крамниць та ресторанів у різних куточках країни. Півсотні людей зазнали травм.

  Напруження наростало ще звечора. Поки депутати готувалися до дебатів та голосування, під стінами парламенту збиралися протестувальники. З заходом сонця площу Синтагма заповнив стотисячний натовп.

  В парламенті - протистояння не менш гостре, ніж на вулицях. За пакет бюджетних скорочень виступали правляча партія та фінансисти - мовляв, без них не буде нового кредиту і на Грецію очікує фінансовий крах.

  Євангелос Венізелос, міністр фінансів Греції: "До середи, коли відбудеться зустріч міністрів фінансів єврогрупи, ми маємо виконати наші обіцянки. Парламентська більшість має якнайшвидше ухвалити закон, ключовий для фінансового виживання Греції!"

  Позики від МВФ не варті таких жертв - запевняла опозиція. Вона щосили відраджувала парламент від скорочення десятків тисяч бюджетників та зменшення мінімальної зарплати.

  Алека Папаріга, лідер комуністичної партії Греції: "Ми люди шляхетні, згодні на жертви, але - не ідіоти. Ви хочете громадянської війни?"

  Навіть у правлячій більшості 20-ро депутатів прислухалися до аргументів опозиції. Але решти - 199-ти - вистачило для ухвалення непопулярної реформи. Натовп на площі зустрів новину з обуренням.

  Пляшки із запальною сумішшю та каміння полетіли у поліцейських. Ті - застосували сльозогінний газ. В околицях площі Синтагма спалахнули з десяток пожеж. Постраждали ресторани, банки та крамниці.

  Державне телебачення повідомило: подібне відбувається по всій країні - в центральниій Греції, в Салоніках і навіть на курортних островах Крит та Корфу. За попередніми підрахунками, протягом ночі  підпалили понад три десятки будинків, пограбували півтори сотні крамниць. Під час протистояння травмовано десятки правоохоронців та щонайменше 35 протестувальників. Затримані - понад півсотні осіб.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Європа потерпає від небувалих холодів
  Наступний матеріал
  Нова снігова лавина у Сербії - 1 людина зникла безвісти
  Теги: