Масова акція протесту у Іспанії

  Масова акція протесту у Іспанії. До ста тисяч людей вийшли на вулиці у баскському місті Більбао, що на півночі країни. Вимагали - звільнити з-за ґрат членів сепаратистської організації ЕТА, або хоча б пом’якшити для них тюремний режим.

   

  Попри те, що влада дозволила лише так званий тихий марш, демонстранти вигукували гасла на підтримку сепаратистів. Члени ЕТА борються за від’єднання від Іспанії Краю Басків вже протягом 40 років. Нерідко застосовували радикальні методи, зокрема вибухи. Внаслідок діяльності сепаратистів за цей період загинули понад 800 людей. У 2011-му організація оголосила про припинення збройної боротьби. Попри це, іспанська влада продовжує вважати ЕТА терористами і не бажає йти з ними на діалог.

  Хосеба Екібар, член національної баскської партії: «Ми хочемо, щоби у нашій державі поважали права людей. Усі політичні партії повинні діяти мирно, лише за допомогою діалогу. А отже, і влада, і представники політичних сил, і ЕТА - мають вдатися до перемов, щоби гарантувати народу басків те, чого він прагне. Потрібен спільний сценарій для подальшого мирного і цивілізованого співіснування».

  Попередній матеріал
  У Лівії загинув заступник міністра промисловості
  Наступний матеріал
  Міжнародний фестиваль повітряних зміїв влаштували у Індії
  Теги:
  Loading...