Маштабний поліцейський рейд провели правоохоронці у Ріо-де-Жанейро

  Маштабний поліцейський рейд провели правоохоронці у Ріо-де-Жанейро. Без жодного пострілу вони відновили контроль над найбільшим бідним районом міста - Росінья. Дотепер він був під контролем наркоторговців. Операцію провели у рамках підготовки до футбольного чемпіонату у 14-ому році.

  3 тисячі спецпризначенців, 24 бронетранспортери, сім гелікоптерів. Це не початок війни, це - поліцейська спецоперація у Ріо-де-Жанейро. Правоохоронці пішли у наступ на фавели, найбідніші райони міста, якими вже понад 30 років - керують наркобарони.

  Операція почалася на світанку і завершилася - без жодного пострілу. Відтепер у найбільшій фавелі - Росінья - пануватиме закон.

  Серджіо Кабраль, губернатор штату Ріо: "Разом ми перемогли, і разом - підкоримо території, які досі утримує паралельна влада - банди. Це постійна робота, яку ми робимо разом із громадянами".

  Під час рейду поліція - вилучила чимало зброї. Шукали членів банди "Друзі друзів", яка володарює в районі. Утім, про проведення операції було відомо за кілька днів, тож затримали - тільки одного чоловіка. Тепер мешканцям Росіньї влада обіцяє цивілізацію. Планують негайно відкрити тут лікарні, поліцейські відділки, провести електрику та кабельне телебачення.

  Вільям де Олівейра, колишній лідер громади: "Тепер люди можуть користуватися законами і матимуть такі ж права, як інші громадяни. Відсьогодні до мешканців Росінья ставитимуться так само, як і до тих, хто живе у Копакабані".

  Не всі мешканці фавел вірять у світле майбутнє. Під час попередніх рейдів багато людей скаржилися на репресії з боку правоохоронців. Тож тепер - до поліції також ставляться обережно.

  Франсіско Фонсека Фільйо, мешканець фавели Росінья: "Якщо все буде так, як раніше - поліція прийде й почне мститися місцевим - навряд чи громада добре до цього поставиться".

  Фавела Росінья є домом для 130ти тисяч бідняків. Це найбільші нетрі у Ріо-де-Жанейро, і найближчі - до елітних районів і відомих на весь світ пляжів. Поліція надзвичайно занепокоєна рівнем злочинності в бідних районах. Адже вже у 2014тому - місто прийматиме чемпіонат світу з футболу. 

  Кілька днів тому бразильські правоохоронці затримали відомого наркобарона - Антоніо Лопеса. Його біографія - схожа на мильну оперу. Кажуть, Лопес позичив у наркомафії гроші на лікування доньки. Відробляти довелося - продаючи наркотики. За кілька років Лопес перевершив учителів. А от тепер вирішив тікати від поліції - у багажнику. Але навіть пропозиція хабара у півмільйона доларів - не допомогла Лопесу уникнути арешту.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Китаї мода на ретро-весілля
  Наступний матеріал
  Нового авіаудару завдали ізраїльські ВПС по півночі сектору Ґаза
  Теги: