Маштабні повені вирують одразу у кількох країнах світу

  Маштабні повені вирують одразу у кількох країнах. У полоні дощів Велика Британія, Грузія, Китай та Індія. З районів лиха евакуюють людей та намагаються поновити електропостачання. У багатьох районах перерване траспортне сполучення.

  Потужні зливи та буревії накрили північну частину Великої Британії. У деяких районах за годину випала третина місячних опадів. У регіоні скасовані залізничні рейси та перекритий рух автострадами. Триває евакуація людей із затоплених помешкань. Без електрики залишилися щонайменше п’ятнадцять тисяч осель. Загинула одна людина. Синоптики кажуть: найгірше вже позаду, утім дощі триватимуть.

  Потерпілий: "Довелося буквально пливти вулицями. Це було жахливо. Навколо нас плавав різний непотріб".

  У Грузії у полоні негоди опинилися сім сіл. Зливи на заході країни спричинили зсуви грунту. Паводки суттєво пошкодили дороги та зруйнували міст. Жертв немає, утім декілька людей травмовані На місці події працюють рятувальники та лікарі. У зв’язку з лихом свій візит до Баку перервав президент країни Михайло Саакашвілі. За прогнозами синоптиків зливи триватимуть упродовж наступного тижня. Геологи вивчають ситуацію у районах із небезпекою зсувів.

  Якоб Пертенава, місцевий мешканець: "Зсуви зруйнували кілька будинків. Дякувати Богу жертв немає, утім є постраждалі. Їх вже забрала швидка. Синоптики кажуть лихо триватиме".

  Ніно Івардава, місцева мешканка: "Усе наше майно під водою. Сусіди втратили свою худобу. Я живу тут вже майже тридцять років і ніколи не бачила такого". 

  У Китаї внаслідок повеней загинули щонайменше троє людей, ще майже сорок - зникли безвісти. Через зливи із берегів вийшла річка Янцзи. Висока вода зруйнувала корабельню в одному із портів. Деякі регіони опинилися без електропостачання. Рух автошляхами у містах - обмежений. Влада попереджає про високу ймовірність аварій.

  В Індії ж через паводки евакуюють населення. Близько мільйона людей полишили домівки після того, як річка Брахмапутра вийшла з берегів. Щонайменше тридцятеро осіб - загинули. Рівень опадів у регіоні на третину перевищив норму. Поромне сполучення скасоване, рух залізницею обмежений. Влада каже - це найгірша повінь за останні п’ятнадцять років. До порятунку людей долучили армію.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відновлене природнє джерело відкрили в селі Літочки на Київщини
  Наступний матеріал
  Прикривати оголені тіла закликають туристів законодавці ОАЕ
  Теги: