Марш миру - у пам`ять про загиблих боснійців - завершується у Сребрениці

  Марш миру - у пам`ять про загиблих боснійців - завершується сьогодні у Сребрениці. Його влаштовують щорічно, напередодні 16-го липня. Це - день, коли місто взяли сербські війська. У наступній різанині загинули близько 8-ми тисяч боснійських чоловіків та хлопців. Майже половина з них - досі у братніх могилах, невпізнані.

  Марш миру відбувається уже всьоме. Він пролягає гірськими дорогами від Тузли до Сребрениці. 16 років тому цим же маршрутом - але у зворотньому напрямку - із захопленого сербами міста тікали люди. Ті, що вижили, повертаються. 2004-го року 700 очевидців тих подій та їхні родичі - влаштували перший марш Миру.

  Вехід Дедіч, очевидець: "У 95-му я тиждень ішов зі Сребрениці... Мені пощастило вижити. Тому сьогодні я вдячний нашим друзям та всім іноземцям, які зібралися тут, щоби вшанувати померлих".

  Лейла, громадянка ВБ: "Я просто хочу вшанувати усіх, хто загинув на цьому шляху, щоби люди не забували про ті страшні часи".

  Усю відстань учасники Маршу долають пішки. Зупиняються - щоби послухати чиїсь спогади, та біля могил, розкиданих уздовж дороги.

  Азмір: "Я втратив у цій війні багатьох родичів - батька, діда та інших. Мені було усього два роки, коли ми тікали зі Сребрениці, але зараз якась сила мене знову тягне на цю дорогу".

  Кінцева мета маршу - Сребрениця. У понеділок там ховатимуть шість сотень боснійців, чиї тіла вдалося ідентифікувати лише зараз. З-поміж них - син Кади Хотич. У братній могилі знайшли лише дві його кістки.

  Када Хотич, мати: "Мені сказали, що більше нічого знайти не зможуть, тож я і цьому рада. Бо інакше не мала б нічого, щоби поховати".

  Цей рік для Кади Хотич особливий. Вона не лише знайшла рештки сина, але й особисто зазирнула в очі чоловікові, якого вважає його вбивцею.

  Када Хотич, мати: "Я простягла руку і сказала, дивлячись йому у вічі: "Ти вбив мого сина і заплатиш за це".

  Командувача боснійських сербів - генерала Ратко Младича - жінка бачила місяць тому на лаві підсудних, у Гаазі. Міжнародний трибунал звинувачує Младича у численних військових злочинах, а з-поміж них і - в убивстві понад 8-ми тисяч боснійських чоловіків у місті Сребрениця.

  Попередній матеріал
  Вогняні вистави започаткували у Запоріжжі [відео]
  Наступний матеріал
  Донеччанин з ДЦП створив футбольну команду [відео]
  Теги: