Мапа даних з фітнес-трекерів випадково розкрила секретні бази США та Росії

На мапі визначили не тільки американські бази та патрулі, але і російські, турецькі, іранські, французькі

Компанія Strava опублікувала глобальну карту використання фітнес-гаджетів і фітнес-додатків і таким чином могла ненавмисно розголосити місцезнаходження військових баз та маршрути патрулювання кількох армій світу. Про це повідомляє BBC, посилаючись на експертну аналітику.

Мапа компанії Strava почала працювати ще у листопаді 2017 року. Як повідомили у компанії, щоб її скласти, були використані дані 3 млрд фітнес-браслетів, смартфонів та інших гаджетів, Вона охоплює увесь світ та базується на інформації про місцезнаходження та пересування за період 2015-2017 років.

Тим часом військові фахівці, вивчивши мапу, з'ясували, що Strava використовувала також дані з фітнес-трекерів військових, що перебувають на чергуванні. Аналітик Об'єднаного інституту аналізу конфліктів Нейт Рузера заявив, що на карті "чітко видно розташування і структуру американських баз".

При цьому, на мапі можна виділити не тільки американські бази та патрулі, але і російські, і турецькі.

"Тут ви бачите зону російських операцій на авіабазі Хмеймім, а також маршрут патруля на північний схід", – наводить приклад аналітик.

Інший експерт, Тобіас Шнайдер, вказав, що за слідами фітнес-трекерів легко розпізнається французька база Мадама у Нігері. Також він виділив фітнес-карту аванпостів навколо сирійського Мосула.

Зі слів аналітиків, американські бази в Сирії залишають найбільше слідів фітнес-активності. Трохи менше – російські, а іранські бази на карті майже відсутні.

Дивіться також фотогалерею:

Сирійські бойовики підірвали російську військову колону

https://twitter.com/Aswed_Flags
/
https://twitter.com/Aswed_Flags
/
https://twitter.com/Aswed_Flags
/
https://twitter.com/Aswed_Flags
/
https://twitter.com/Aswed_Flags
/

Попередній матеріал
Тріумф Бруно Марса, відзнака Кері Фішер і пісня "Путін": у Нью-Йорку вручили Grammy
Наступний матеріал
На Одещині 12 населених пунктів залишаються знеструмленими