Звернення Еммануеля Макрона
Звернення Еммануеля Макрона 5 канал

Макрон запровадив у Франції надзвичайний економічний і соціальний стан

Надзвичайний стан задля подолання наслідків протестів обійдеться бюджету країни у €8-10 млрд

Надзвичайний економічний і соціальний стан запровадили у Франції. Про це заявив у телезверненні президент країни Еммануель Макрон, передає "5 канал".

Про юридичне введення надзвичайного стану поки не йдеться. Однак уряд змушений вдатися до термінових заходів через масові протести "жовтих жилетів". У країні вже підрахували, що надзвичайний стан задля подолання наслідків протестів обійдеться бюджету Франції у €8-10 млрд.

Водночас у своєму зверненні Еммануель Макрон заявив, що засуджує насильство серед протестувальників, зокрема погроми й напади на поліцію. Натомість запевнив, що розуміє обурення й тривогу, насамперед із боку соціально незахищеного населення.

Президент Франції пообіцяв із травня наступного року підняти мінімальну заробітну плату на €100 євро. А для тих, хто заробляє менше €2 тис. на місяць – запровадити додаткові пільги. Серед планів Макрона на майбутнє – створення нових робочих місць, протидія ухилянню від сплати податків та посилення захисту екології.

"Останнім часом ми не надали достатньо швидких і переконливих відповідей. Я беру на себе частину відповідальності. Можливо, склалося враження, що мені байдуже і я маю інші пріоритети. Чимало країн переживають тяжкі часи. Але я вірю, що ми зможемо знайти вихід разом", – заявив Макрон.

Самих активістів промова президента не дуже вразила. Кажуть, що підняття зарплат на €100 – це замало. Тому планують продовжувати демонстрації.

Попередній матеріал
Меркель в особистій розмові закликала Путіна звільнити захоплених українських моряків
Наступний матеріал
Назвали найпопулярнішу пісню ХХ століття
Loading...