Майже 200 осіб загинули від негоди у європейських державах

  Майже дві сотні осіб загинули від негоди у європейських державах. Більшість - безхатченки, що померли від переохолодження. Після рекордних морозів і снігопадів - насувається нова біда. Сніг починає танути і спричиняє повені. Так, внаслідок прориву дамби у Болгарії загинуло щонайменше четверо осіб.

  Село Бісер на півдні Болгарії - повністю затоплене. Це - наслідок прориву дамби, яка не витримала напору води - внаслідок дощів і танення снігу. Кілька людей - потонули.  Іще кількох змило водою просто у машинах - село накрила  хвиля у два з половиною метри заввишки. Півсотні мешканців евакуювали у безпечні місця. Болгарська влада попередила сусідні Грецію та Туреччину, що можуть прорвати ще дві дамби на кордоні країни.

  Кілька сотень людей евакуювали і в Боснії - із автівок, що застрягли у снігу. Машини відкопували з-під двометрових заметів. Понад сотня сіл - відрізані від сполучення. Тих, хто потребує медичної допомоги - евакуюють до шпиталів гелікоптерами. Багатьом - з повітря скидають їжу. 

  Дарко Роїч, рятувальник: "П’ятнадцять-двадцять автівок застрягли у снігу майже на добу. Ми ледве змогли дістати людей назовні. Зараз - доправляємо їх додому повітряним шляхом. Навіть не знаю, що вам сказати - це було пекло".

  Зелійка Ковачевич, представник організації цивільного захисту: "Ми повинні бути солідарними, і наш приорітет - люди, чиє життя під загрозою. Сподіваюся, у найближчі кілька днів ми зможемо дістатися заблокованих снігом поселень".

  Більше сотні сіл засипало снігом і у Хорватії. Синоптики - прогнозують нові хуртовини. Щоб не чекати рятувальних гелікоптерів, люди обирають інший спосіб здолати завалені снігом дороги - верхи на конях.

  Якса Радич, селянин: "У заблокованому селі дружина і двомісячна дитина мого брата. Малюку потрібне молоко, а його ніде немає, крам просто не довозять. Згодом ми поїдемо кудись у більш далекі міста".

  Загиблих від холодів у Європі - дедалі більше. Після України, лідером є Польша - шістдесят дві жертви. У Боснії загинуло щонайменше восьмеро. Сербія повідомляє про десятьох померлих. Попри смертельні морози, десятки відчайдухів - займаються екстремальним видом спорту  - занурються в ополонку. Так, у Литві провели десятий щорічний фестиваль пірнань, незважаючи на мороз у мінус двадцять два.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Деснянському районі благодійники роздають теплий одяг та ліки
  Наступний матеріал
  Землетрус на Філіппінах: 43 людини загинули
  Теги: