Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на МЗС Польщі.
"Про підтримку Литви і Латвії просив МЗС Польщі. Таким чином, міністерство хотіло підкреслити, що справа газопроводу OPAL має важливе значення для інших країн Центральної Європи. МЗС розраховує, що участь Литви і Латвії збільшать шанси на позитивний для Польщі результат суперечки з Єврокомісією", - йдеться у повідомленні.
Як зазначалося, Єврокомісія наприкінці жовтня ухвалила рішення, що дозволяє російському монополісту "Газпрому" збільшити обсяги постачання газу через "Північний потік" та німецький газопровід OPAL. Росіяни зможуть використовувати можливості OPAL на 80%, а якщо ніхто не викупить решту 20% можливостей, то й весь газопровід. У грудні Польська нафтогазова компанія PGNiG та уряд Польщі оскаржили це рішення в суді ЄС.
Нагадаємо, країни Вишеградської четвірки виступають проти будівництва газогону "Північний потік-2". На думку лідерів країн Вишеградської четвірки, проект газогону, який має сполучити Росію та Німеччину, не має економічного обґрунтування, його цілі - винятково політичні.