5.ua

Лукашенко, Путін та Назарбаєв планують створити "новий СРСР" до 2025 року

  Засідання президентів країн -учасниць Митного союзу в Мінську, на якому обговорювалися терміни створення Євразійського союзу, закінчилося фактично безрезультатно. Президенти Володимир Путін , Нурсултан Назарбаєв і Олександр Лукашенко просиділи до пізнього вечора, в тому числі, дві години розмовляли віч -на-віч, але так ні про що і не домовилися.
  Про це з посиланням на власні джерела повідомляє rosbalt.ru.

  Згідно х інформацією, Росія, Білорусь і Казахстан все ж таки мають плани створити Євразійський союз, але колись згодом , до 2025 року , - це все , що зміг повідомити за підсумками переговорів голова колегії Євразійської економічної комісії Віктор Христенко.

  Офіційно планувалося, що підписи під договором Путін, Лукашенко і Назарбаєв поставлять в кінці травня, а фактично в одній країні громадяни опиняться вже в січні наступного року. Але в останні два місяці білоруський лідер у своїх публічних заявах неодноразово так жорстко висловлювався на адресу Росії , що від саміту ТЗ ніяких проривів не чекали.

  Як повідомляється, критика з боку Лукашенка стосувалася, головним чином, української тематики. Президент Білорусії всі свої заяви вибудовував в піку російському колезі : оголосив , що визнає нову київську владу, висловився проти федералізації України, на якій наполягає Москва, закликав до збереження єдності України. Проте, України все це стосувалося в останню чергу. Експерти в один голос говорили, що Лукашенко створює атмосферу для жорстких торгів з нафти - і виявилися праві.

  Договір про Євразійський союз об'ємом 600 сторінок припускає об'єднати ринки нафти , нафтопродуктів і газу трьох країн. А значить , Росія повинна скасувати поворотні мита на свою нафту , які зараз білоруси перераховують до бюджету РФ після переробки закупленої сировини на своїх НПЗ. Але у разі зняття обмежень російський бюджет втрачає $ 33 млрд на рік. Інакше кажучи, в обмін на вступ Білорусії в Євразійський союз Росія повинна взяти її на утримання.
  Попередній матеріал
  Лукін визнав, що розмовляв зі “Стрілком”
  Наступний матеріал
  Джемілєв і далі буде пробувати прорватися до Криму