5.ua

Лукашенко квапиться заробити на торгівельних санкціях Росії

  Президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав підприємства національного АПК використовувати введене Москвою ембарго на імпорт великої кількості продовольчих товарів з країн Європи та Америки.


  Про це 15 серпня повідомляє агентство БЕЛТА.

  "Треба ворушитися, використовувати цей момент і заробити гроші", - сказав Лукашенко.

  При цьому білоруський керівник попередив про неприпустимість "оголення" внутрішнього ринку через підвищений попиту на білоруську продукцію в РФ.

  "Треба мати на увазі, що вони закрили свій ринок, але ми не брали зобов'язання із внутрішнього ринку. Ми можемо завозити собі продукцію з будь-якої точки планети. Треба завантажувати, переробляти і продавати, - зазначив Лукашенко. - Тільки треба погоджувати з росіянами, щоб нам не дорікали, що ми йдемо в розріз з їхньою політикою".

  За словами міністра сільського господарства і продовольства Білорусі Леоніда Зайця, тільки на постачаннях молочної і м'ясної продукції до Росії з серпня по грудень можна отримати прибуток в обсязі $2,1 млрд.

  За інформацією торгового представництва РФ в Мінську, обсяг зовнішньої торгівлі Білорусі з Росією в січні-березні 2014 року склав $8,91 млрд. Імпорт склав $5,25 млрд, експорт - $3,66 млрд. Білорусь поставила до Росії продовольчих товарів і сільськогосподарської сировини на суму $1,08 млрд.

  Нагадаємо, 7 серпня Росія ввела заборону на поставки низки товарів з країн ЄС, США, Австралії, Канади та Норвегії. Обмеження діятимуть протягом року.
  Попередній матеріал
  В Україні скасовано проведення чемпіонату світу з хокею наступного року
  Наступний матеріал
  СБУ затримала у столиці співробітника Міндоходів за вимагання хабара
  Loading...