Фото news24ua.com

Лукашенко хоче струснути керівників "на повну котушку"

  Декрет про посилення боротьби з безгосподарністю і підвищенні вимог до керівним кадрам всіх рівнів має стати інструментом наведення порядку.


  Про це заявив Олександр Лукашенко 12 серпня на нараді за проектом цього документа, повідомляє БелТА.

  Глава Адміністрації Президента Андрій Кобяков детально зупинився на основних положеннях документа. На його думку, реалізація норм декрету дозволить посилити вимоги до кандидатів на керівні посади, підвищити персональну відповідальність кожного керівника за діяльність очолюваної ним організації, незалежно від форми власності, і зміцнити виробничу дисципліну.

  Перший заступник голови Комітету державного контролю Леонід Анфимов навів конкретні приклади безгосподарності, які спостерігаються не тільки у державних, а й приватних структур.

  Олександр Лукашенко вважає декрет вельми важливим і актуальним.

  "Мене не сам факт безгосподарності і бардака обурює деколи, а бездіяльність. Те, що можна зробити буквально за кілька діб, ми не робимо роками", - зазначив глава держави. Як приклад він навів ситуацію з Мінським морем. "Коли встановилася аномальна спека, куди ми всі кинулися? До води. Що там діється - це кошмар! І треба було Президенту двічі кулаком стукнути, образно кажучи, і згадати про своє доручення, щоб за добу привели узбережжі Мінського моря в більш-менш нормальне стан. А чому раніше цього не зробили ?! - зазначив Президент. - Сидячі тут, ви що, цього не бачите? ви що, чекаєте, поки Президент десь протопає по стежці й дасть вказівку або зажадає навести порядок? Ось це наше справжнє ставлення до виконання свого державного боргу ".

  "А після цього всі кричать: зарплата мала! Так за що платити гроші?" - Зауважив глава держави.

  "Я вже не говорю про міністрів, голів облвиконкомів, райвиконкомів. У вас що, не вистачає повноважень для того, щоб спитати з підлеглих? Та вистачає всього! - Вважає Президент. - У нас же люди тямущі: якщо їм дав вказівку, вони бігом підуть виконувати, начальник сказав - треба робити. Раз незроблене - значить, начальник просто не сказав і це не бачить. А якщо бачить, то він з цим змирився або просто не вважає за потрібне вирішувати ці проблеми. це значить, ворог. Ось і весь питання ".

  "Керівників потрібно струснути на повну котушку, давши їм жорсткі і всеосяжні права для виконання своїх функціональних обов'язків і попиту з підлеглих", - підкреслив Президент.

  Олександр Лукашенко доручив доопрацювати документ протягом третього кварталу з тим, щоб з четвертого кварталу він вже вступив в дію.

  Президент підкреслив, що декрет повинен бути збалансованим, компактним, дієвим і носити всеосяжний характер.

  "Цей документ не повинен бути страховищем в руках Президента чи якогось державного органу. В цьому документі кожен керівник, від голови райвиконкому до прем'єр-міністра, перш за все повинен бачити інструмент наведення порядку", - зазначив глава держави.

  "А зараз не чекайте, що він з'явиться і ми наведемо лад. В принципі у нас вистачає волі і рішучості і нормативних актів для того, щоб цей порядок сьогодні мати. Тому дійте", - підкреслив Президент.
  Попередній матеріал
  Перед вечірнім засіданням активісти знесли до Ради автомобільні шини
  Наступний матеріал
  Бойовики тримають у заручниках щонайменше 350 людей - МЗС
  Теги:
  Loading...