Лівійські повстанці утримують контроль над нафтовим центром країни

  Ситуація в Лівії дедалі загострюється. Після тривалого штурму прибічників Каддафі, повстанці відстояли західне місто Ез-Завія і нарощують військову силу.

  Близько шести годин тривав штурм Ез-Завії. Лівійські війська, які стоять на боці Каддафі, намагалися витіснити повстанців із цього західного міста. Це - так званий нафтовий центр, який розташований усього за півсотні кілометрів від столиці Триполі. Проте, спроба не вдалася. Під контролем повстанців залишається східна частина країни. Вони захопили там військові бази і склади з боєприпасами. Солдати, які перейшли на бік опозиції, тепер навчають добровольців. 

  Марай Логні, полковник: "Сюди приходять десятки людей, які хочуть приєднатися до нас. Просять, щоби ми їх тренували. Натепер ми маємо змогу обороняти Бенгазі та його околиці. Якщо буде потрібно, ми допоможемо нашим однодумцям у Триполі".

  Бажання воювати проти Каддафі висловлють навіть діти.

  Хлопчик: "Я прийшов сюди, щоби мене взяли воювати. Каддафі має піти. Він убиває своїх людей".

  Хлопчик: "Я хотів записатися до війська, щоби захистити країну від Муаммара Каддафі. Але мене не взяли".

  Сам полковник Муаммар Каддафі іншої думки про свій народ. В інтерв`ю телеканалу АВС, він заявив - лівійці його люблять і захищатимуть свого лідера до останнього.

  Муаммар Каддафі, лівійський лідер: "Хіба хтось залишає свою батьківщину? Чому ж я маю тікати? Мій народ любить мене. Всі за мене. Вони ладні загинути за мене".

  Каддафі заявив, що застосує силу проти бунтівників, якщо перемови з ними зайдуть у глухий кут. Міжнародна спільнота різко засуджує лівійського лідера за такі наміри. Євросоюз та Організація об`єднаних націй тиснуть на Каддафі санкціями - заморожують його активи, обмежують у пересуванні. Евакуація іноземців з неспокійної країни триває. Тікають із Лівії місцеві мешканці, а також вихідці з Тунісу та Єгипту, які шукали там притулку після заворушень у своїх державах. За останніми даними ООН - кількість біженців із Лівії сягнула ста сорока тисяч.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сервер УЄФА не витримав навали охочих купити квиток на Євро-2012
  Наступний матеріал
  Президент Ємену звинуватив у заворушеннях Ізраїль та США
  Теги: