Лівійська опозиція відмовилася від переговорів із Каддафі

  Лівійська опозиція відмовилася від переговорів із Муаммаром Каддафі. Полковник, начебто, згоден передати владу повстанцям, але вимагає гарантій безпеки для себе та своєї родини, повідомляє телеканал Аль-Джазіра. За інформацією ЗМІ, представники опозиційного уряду, який контролює східні регіони Лівії, відмовили Каддафі і заявили, що він відповість за численні жертви серед мирного населення. Тим часом усе реальнішим стає план заборони польотів над Лівією. Такий крок підтримали країни Перської затоки. Відповідну резолюцію готують до розгляду Організацією Об`єднаних Націй.

  Безперешкодно виїхати з Лівії і забрати з собою велику суму грошей в обмін на відставку запропонував повстанцям Муаммар Каддафі. Про це повідмоляє телеканал Аль-Джазіра з посиланням на джерела в опозиційній перехідній Національній Раді. Її члени відмовилися від такої угоди. Тим часом, лівійська армія завдає повітряних ударів по місту Рас-Лануф і загонам повстанців, які наступають на Триполі. Напередодні під час бомбардувань загинули, щонайменше, двадцять людей.

  Хаїба Хілал, повстанець: "На наш бік перейшли багато полковників і генералів з армії Каддафі. Вони тренують повстанців і тепер ми набагато краще організовані. Сподіваюся, що незабаром захопимо міста Сірт і Триполі".

  Омар Барассі, полковник, який перейшов на бік повстанців: "Це - наша земля і ми здатні без сторонньої допомоги звільнити її. У військових, лояльних до Каддафі, набагато краща зброя, але ми розуміємо всі небезпеки і обов`язково переможемо".

  Країни Перської затоки підтримали запровадження заборони польотів над Лівією і засудили застосування сили проти мирного населення режимом Каддафі. Вони також вимагають скликати екстренне засідання Ліги арабських держав. Білий дім повідомляє, що країни НАТО розглядають можливість проведення військової операції в Лівії. Про це під час зустрічі з прем`єр-міністром Австралії повідомив президент Сполучених Штатів - Барак Обама.

  Барак Обама, президент США: "Австралійський уряд підтримує нашу позицію щодо неприпустимості ескалації насилля в Лівії. Ми продовжуємо стежити за ситуацією в країні і разом з іншими членами НАТО обговорюємо широкий діапазон можливих кроків, включно з військовим втручанням. Поки що надаємо мільйони доларів фінансової допомоги благодійним організаціям і підтримуємо гуманітарний персонал ООН у Лівії".

  Напередодні генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен віддав наказ провести необхідну підготовку на випадок початку міжнародної військової операції в Лівії. Росія виступила проти втручання збройних сил інших країн у конфлікт між Каддафі та опозицією. Проти введення іноземного контингенту налаштовані й самі повстанці. Вони стверджують, що зможуть взяти владу в Лівії власними силами.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Україна потрапила до списку країн, яким загрожує дефолт
  Наступний матеріал
  В Єгипті та Тунісі сформовані нові, перехідні уряди
  Теги: