Лівійська опозиція відмовилась від переговорів з Каддафі

  Протистояння у Лівії триває. Повстанці відмовилися від перемов з режимом Каддафі. Про це заявила Національна лівійська рада, сформована у підконтрольному опозиції місті Бенґазі.

  Лівійські міста, підконтрольні опозиції, охороняють території у посиленому режимі. Люди увесь час чекають нових нападів з боку військ які на боці Каддафі. До міст на сході Лівії - Бреги і Аджабії - прибувають сотні добровольців від опозиції. Напередодні там знову лунали постріли і вибухи: армія намагалася відновити контроль над цими населеними пунктами. Сьогодні повстанці готуються до нових боїв. Втім, люди налаштовані рішуче.

  Фарадж Аль Шраш, повстанець: "Наш народ втратив 42 роки, поки країною правив Каддафі. Я бачив достатньо, щоб зрозуміти: настав час змін. І ми усі готові боротися, щоб здобути свободу для Лівії".

  Будь-яку можливість переговорів з полковником Каддафі лівійська опозиція відкидає. Національна рада, сформована у Бенгазі, заявила: єдиний прийнятний сценарій - відставка Каддафі  і його вигнання з країни. Противники влади також відкинули пропозицію президента Венесуели Уго Чавеса. Він пропонував свої послуги, як посередника у діалозі повстанців із посадовцями. Раду очолює Мустафа Абдель-Джаліл. Зовсім нещодавно він був міністром внутрішніх справ в уряді Каддафі. А зараз - закликає світову спільноту втрутитися у ситуацію в Лівії і не допустити нових нальотів авіації влади на повстанців. Припинити насильство в державі вимагають і світові лідери, зокрема - президент США Барак Обама.

  Барак Обама, президент США: "Насильство у Лівії мусить припинитися. Муаммар Каддафі втратив право очолювати державу, і мусить піти. Сполучені Штати допоможуть розв`язати гуманітарну кризу, що виникла у Лівії. Наші військові літаки будують евакуйовувати втікачів із охопленої заворушеннями країни".

  Аналітики зазначають: ні у провладних сил, ні у опозиції немає можливості швидко перетнути  величезні відстані по пустелі, щоб направити туди великі військові підрозділи та бронетехніку. Тож перед країною постала перспектива тривалого військового протистояння. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Держава винна громадянам 1,5 млрд. грн. соціальних виплат
  Наступний матеріал
  Акція протесту у столиці Венесуели проти підтримки Каддафі
  Теги: