Держава винна громадянам 1,5 млрд. грн. соціальних виплат

  Близько півтора мільярди гривень винна Україна своїм громадянам. У той час, коли на папері соцвиплати влада постійно підвищує, насправді дуже часто люди цих грошей не бачать узагалі. І навіть після рішення суду, держава продовжує ігнорувати зобов`язання розрахуватися.

  У боржниках молодої мами - держава. Чотири роки тому пані Світлана регулярно отримувала соціальну допомогу з догляду за дитиною. Замість законних шести сотень гривень - сто десять. За півроку сума боргу назбиралася чимала, але грошей жінка не побачила. Шукати справедливості пішла до суду. Не допомогло.

  Світлана Бойко: "Місяць часу я чекала на рішення суду. Було прийнято рішення на мою користь. Держава дійсно мені мала повернути ту частинку коштів згідно закону України. Ніяких перерахунку коштів я не отримала".

  Незаконослухняність держави пояснити просто. Причина банальна, кажуть правозахисники. 

  Володимир Яворський, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини: "Набралися сміливості,  заплатили юристам і відсудили ці певні кошти. Після цього вони отримали виконавчий лист, звернулися до виконавчої служби, а виконавча служба каже - грошей немає".

  Сумний сценарій повторюється часто. Таких, як Світлана - десятки тисяч - держава продовжує годувати обіцянками. Їм молода мама не вірить, тож подалася до Європейського суду. Його рішень Україна слухається безвідмовно.

  Володимир Яворський, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини: "Окремим рядком в державному бюджеті записано, що виділяється сума на виконання рішень Європейського суду з прав людини. Державне казначейство без жодних запитань тому отримує виконавчий лист, і одразу сплачує з цього рядку державного бюджету, такого ж рядку для національної системи не існує". 

  У Міністерстві юстиції заспокоюють - такий рядок в українському законодавстві з`явиться - Європейський суд зобов`язав.

  Валерія Лутковська, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини: "Буде підготовлена програма реструктуризації цієї заборгованості. І зрозуміло, що не в один день, зрозуміло, що не в один рік, але принаймні держава для себе напише програму, яким чином вона буде розраховуватися".

  У профільному міністерстві кажуть - законопроект уже готують до розгляду в Верховній Раді. Кінцевий термін від ЄС - 15 липня. Якщо документ ухвалять, розраховуватися з українцями держава почне з 2012-го.

  Інна Неродик, Олександр Ваврищук, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ООН: ціни на харчі в світі досягли історичного максимуму
  Наступний матеріал
  Лівійська опозиція відмовилась від переговорів з Каддафі
  Теги: