Лівія: влада й опозиція можуть домовитися [репортаж, відео]

  У Лівії протягом доби уряд та опозиція мають укласти угоду про перемир`я. Про це на прес-конференції у Триполі закордонним журналістам повідомив син Муаммара Каддафі - Саїф. Він також спростував свій перехід на бік повстанців. А ще Саїф просить закордонні ЗМІ не перебільшувати і не драматизувати ситуацію в країні. Тим, хто не вірить, пропонує стежити за лівійцями через супутники.

  Вулиці Тріполі вночі були порожніми, в місті відносно спокійно. Про це повідомляють закордонні кореспонденти, яких привезли до лівійської столиці під офіційним ескортом для зустрічі з Саїфом Каддафі. Тим часом, міжнародні інформаційні агенції зазначають - на сході Лівії ситуація теж потроху стабілізується, але центральна влада більше не контролює їх. У своєму інтерв`ю Саїф Каддафі назвав неправдивими дані про бомбардування мирного населення, найманців і тисячі загиблих, закликавши європейські країни надіслати до Лівії спеціальну комісію.

  Саїф Каддафі, син Муаммара Каддафі: "Зараз у Тріполі все спокійно. По всій Лівії більше немає сутичок та загиблих. Всі громадяни щасливі. Мир знову повертається до нашої країни. Лише в Завії та Місраті є проблеми. Терористи напали там на армійські бараки, вкрали зброю, і вивезли кілька танків. Але ми всі є однією країною. Люди більше не хочуть воювати".

  Сполучені Штати запровадили санкції проти режиму Каддафі. Речник Білого дому повідомив, що уряд не виключає військового втручання, щоб припинити насилля. Цю заяву він зробив після того, як з країни виїхали останні громадяни США. Посол Лівії у Вашингтоні підтримав дані кроки Білого дому і особисто допоміг змінити прапор біля амбасади на той, що був у Лівії до початку правління Муаммара Каддафі.

  Джей Карні, речник Білого дому: "Ми підтримаємо санкції інших країн проти режиму Каддафі. Лівійська влада повинна відповісти за злочини проти свого народу. Жорстоко придушуючи протести, Муаммар Каддафі втратив довіру більшості громадян. Його легітимність зараз дорівнює нулю в очах народу Лівії".

  Велика Британія та Франція внесли до Ради Безпеки Організації Об`єднаних Націй проект резолюції, в якій дії лівійських силовиків названі злочинами проти людяності. Припинити застосування сили закликав владу Лівії президент Росії Дмитро Медведєв. Напередодні правоохоронці відкрили вогонь по демонстрантах у Триполі. За даними агенції Reuters, загинули, щонайменше, 5-теро людей. Закордонні дипломати повідомляють про дві тисячі загиблих під час масових заворушень у Лівії. Влада країни заявляє про набагато меншу кількість жертв.

  Олександр Войтко, 5 канал


   

  Попередній матеріал
  Відомого модельєра Д. Гальяно затримали за антисемістькі висловлювання
  Наступний матеріал
  Українці знову вирушають на відпочинок до Єгипту [репортаж, відео]
  Теги: