Лівія: провладні сили розгортають нову атаку на місто Ез-Завія [репортаж, відео]

  Нову атаку на лівійське місто Ез-Завія розпочали військові, лояльні до Муаммара Каддафі. До передмість стягнуті танки та міномети, чути постріли - повідомляють очевидці. Жертвами дводенного протистояння в Ез-Завії стали 60 людей. У містах Рас-Лануф та Бенґазі поховали загиблих у п`ятницю.

  Бій за місто Рас-Лануф - став одним із найзапекліших на сході Лівії. Повстанці запевняють - їх обстрілюють із повітря. Щонайменше восьмеро осіб загинули. Двоє з них - із провладних сил, шестеро - опозиціонери. Товариші оголосили їх мучениками і обіцяють - помститися за їхню загибель. Ховають жертв протистояння і у місті Бенґазі, одному з головних осередків опозиції. Винуватцем усіх смертей оголошують Муаммара Каддафі. Свою злість опозиціонери зривають на одній із його резиденцій. Будівля розграбована і спалена.   

  Прихильники лівійського лідера не припиняють демонстрацій на центральній площі Триполі. Як вияв лояльності до влади тримають портрети Каддафі і зелений лівійський прапор - єдиний у світі однотонний стяг. Поряд із провладними мітингами на демонстрацію виходить і опозиція, щоправда - не така численна, як на сході. Людей сльозогінним газом розганяє поліція. Кількох осіб - заарештовано.

  Поки тривають бої і сутички між владою та опозицією, лікарі ледве дають собі раду з пораненими та тілами загиблих. Кількість жертв - щодня більшає, з обох боків. Точні цифри назвати неможливо. За даними гуманітарних організацій - загиблих з початку протистояння може бути декілька тисяч. Війська Каддафі застосовують проти опозиціонерів - важку техніку та міномети.

  Тим часом на кордонах Лівії - велетенські черги людей, що хочуть евакуюватися із неспокійної країни. За суботу і неділю звідси мають виїхати десять тисяч тунісців. Такі дані наводить червоний хрест. Тисячам єгиптян допомагає в евакуації Європейський Союз. Сприяє біженцям і організація об`єднаних націй - людей забезпечують наметами та іншим необхідним крамом.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  10 років минає від часу катастрофічного паводку на Закарпатті [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Саудівській Аравії заборонили будь-які масові акції
  Теги: