10 років минає від часу катастрофічного паводку на Закарпатті [репортаж, відео]

  У березні 2001 були підтоплені 255 населених пунктів. Повінь забрала життя 9-тьох людей, із зони лиха відселили майже 14 тисяч.

  Колишня медсестра Марія Варга події десятирічної давнини пам`ятає, як сьогодні. Каже, поїхала відвідати матір за 40 кілометрів від Варів. Але батьківську хату - змило водою. Удома - односельці жінці не повірили. Мовляв, дамби, залатані після повені 98-го року - витримають. Проте водопілля виявилося потужнішим, ніж у листопаді 98-го, і берегоукріплення Тиси прорвало відразу в кількох місцях.

  Місцеві мешканці називають територію між Варами, Бадамолово та Четово – бермудським трикутником. Кажуть, тут повеневі води відкачувати доводиться особливо довго. Щоб уникнути трагічних наслідків розливу Боржави, гідротехніки наростили дамбу у Варах на 2-метри. Встановили і спецобладнання - тепер за реальної загрози автомобільна дорога з обох боків річки перекривається щільними заслонами.

  Проте за 10 років - устигли зробити не все для запобігання високій воді. Традиційно бракує грошей.

  Технічна документація і проект реконструкції дамби давно готові. Але чиновники скаржаться - за 10 років програма протиповеневих заходів на Закарпатті профінансована лише наполовину. А цьогоріч - її  закрили і оголосили - розроблять спільну для усіх західних регіонів України протипаводкову програму.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, 5 канал

  Попередній матеріал
  На Львівщині вшановують пам`ять Романа Шухевича [відео]
  Наступний матеріал
  Лівія: провладні сили розгортають нову атаку на місто Ез-Завія [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...