Лівія не визнає ордера на арешт Каддафі

  Напередодні його видав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. У Мінюстиції Лівії цей документ називають - прикриттям військової операції НАТО в країні. Міжнародний кримінальний суд звинувачує Каддафі у використанні збройних сил проти учасників антиурядових акцій протесту. Опозиція зустріла це рішення масовими святкуваннями.

  Сотні людей вийшли на вулиці Бенгазі, щоби відзначити видачу ордеру на арешт Муаммара Каддафі Міжнародним кримінальним судом. Прибічники опозиції надзвичайно зраділи звістці про те, що світова спільнота оголосила поза законом лівійського лідера, його сина та керівника розвідки країни. У багатьох мешканців Бенгазі в боях з лояльними до Каддафі військовими - загинули родичі та друзі.

  Ордер на арешт Муаммара Каддафі не має юридичної сили. Про це заявив міністр юстиції Лівії. Тож влада країни не буде виконувати рішення Міжнародного кримінального суду. В лівійському уряді стверджують: ордер видали під тиском НАТО для прикриття військової операції Альянсу.

  Мохаммед аль-Камуді, міністр юстиції Лівії: "Міжнародний кримінальний суд повинен переслідувати не Муаммара Каддафі, а військових НАТО за злочини, скоєні проти мирного населення Лівії. Наш лідер і його син не мають жодних посад в уряді, тож навіть теоретично не можуть відповідати за його дії".

  Сполучені Штати, Велика Британія, Франція та Італія привітали видачу ордеру на арешт Муаммара Каддафі. Російські ж депутати назвали рішення Міжнародного кримінального суду  - однополярним. На їхню думку, переслідування Каддафі міжнародною спільнотою не сприятиме мирному діалогу в Лівії.

  Олександр Войтко, 5 канал

    

  Попередній матеріал
  Конституція 1996 року не відповідає сьогоденню – Ставнійчук
  Наступний матеріал
  Масштабна лісова пожежа у США
  Теги: