Конституція 1996 року не відповідає сьогоденню – Ставнійчук

  Конституція 1996 року – це Конституція, пострадянського періоду, і має певні недоліки на які звертали увагу Європейські інституції тоді, коли вона приймалась і тоді, коли Конституційний суд прийняв рішення щодо повернення редакції Конституції зразка 1996 року. Про таке в ефірі «5 каналу» заявила керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента, член Венеціанської комісії, радник Президента Марина Ставнійчук.

  «Конституція 1996 року є Конституцією пострадянського періоду. Так, вона увібрала в себе ряд позитивних демократичних положень, але все ж основний закон, прийнятий на той період був дитям свого часу, і власне певні вади, певні недоліки тексту основного закону в редакції 1996 року мали місце і про це говорили європейські інституції у том час і звертають увагу Української держави і на теперішньому етапі»,заявила радник Президента.
   
  «Можна сказати, що по багатьом позиція, що Конституція 1996 року є такою, яка вона була прийнята у той період часу, пострадянський період. В багатьох позиціях, мені здається, можна сьогодні і необхідно і власне тому і розпочатий Конституційний процес, необхідно говорити про нові методологічні підходи до формування положень Конституції України, з огляду на рух України в європейський бік розвитку, рух України на шляху до демократизації, з огляду на рух України, до дійсно держави, де дійсно планує принцип верховенства права, до створення відкритого, громадянського суспільства, до створення тих взаємостосунків суспільства і держави де людина є основною цінністю»,підкреслила Ставнійчук

  Попередній матеріал
  Напрацювання концепції роботи Конституційної Асамблеї завершиться у липні – Ставнійчук
  Наступний матеріал
  Лівія не визнає ордера на арешт Каддафі
  Теги: