Лівія: кількість жертв вже може сягати 6000 людей [репортаж, відео]

  Шість тисяч осіб. Саме такою може бути реальна кількість жертв заворушень у Лівії. Про це заявляють тамтешні правозахисники. Ситуація у країні напружена. Східні регіони досі під контролем сил опозиції, а столиця Триполі - в руках Муаммара Каддафі. Сьогодні там відсвяткували річницю Джамахірії - республіки, запровадженої полковником. Під час урочистої промови лівійський лідер запросив до країни спецкомісію ООН - щоби вивчити ситуацію. Водночас міжнародний кримінальний суд розпочинає розслідування можливих злочинів проти людства у Лівії. Серед підсудних може опинитися і сам Каддафі - пишуть британські ЗМІ.

  Прибічники опозиції у Бенгазі символічно спалили "Зелену книгу" Мауаммара Каддафі - його програмну теоретичну працю. Так вони відреагували на заяви лівійського лідера. Він стверджує, що здаватися - не збирається і застерігає захід від військового втручання.

  Полковник знову заявив, що заворушення в країні спровокувала "Аль-Каїда".

  Муаммар Каддафі, лівійський лідер: "Існує змова з метою захопити Лівію та її нафту. Але ми не допустимо цього, не допустимо!!! Ми боротимося до кінця - до останнього чоловіка, до останньої жінки - щоби захистити свою країну". 

  Країни-члени ООН не мають єдиної позиції щодо використання сили проти Лівії. Про це заявив голова Пентагону Роберт Гейтс. Піти у відставку лівійського лідера закликає міжнародна спільнота. Його дії різко засудила ООН - Лівію виключили з Ради з прав людини. За зміну влади у країні виступають також США і Євросоюз.  

  Тимчасовий уряд, створений лівійською опозицією у місті Бенгазі, очолює екс-міністр юстиції Мустафа Абдель Джаліль. Противники Муаммара Каддафі просять ООН дозволити бомбардування позицій провладного війська. За деякими даними, проурядові сили неодноразово застосовували військові літаки проти повстанців. Агенція Reuters повідомляє, що у середу бомбили Східний порт Брега. Утім, син Каддафі Саїф аль-Іслам категорично спростовує повідомлення про повітряні атаки. Тим часом, правозахисники стверджують, що кількість жертв лівійських заворушень може сягнути 6 тисяч осіб.

  Попередній матеріал
  Столичний ринок Петрівка потрапив до чорного списку у США
  Наступний матеріал
  Володимир Кличко провів майстер-клас для юних боксерів [репортаж, відео]
  Теги: