Лівія: Каддафі веде переговори з ПАР і втрачає прихильників

  8 офіцерів армії Каддафі, серед яких 5 генералів, втекли до Італії й оголосили про підтримку повстанців. На прес-конференції в Римі вони закликали всіх військових більше не підтримувати лівійську владу, оскільки вона винна у злочинах проти народу.

  Тим часом, для дипломатичних переговорів до Триполі прибув президент Південно-Африканської республіки Джейкоб Зума. Під час зустрічі з лідером Лівії, Муаммаром Каддафі, він запропонував свій варіант вирішення конфлікту між владою та повстанцями.

  Лише п`ята частина військових ресурсів залишилася у лідера Лівії, Муаммара Каддафі. Про це повідомили генерали, які втекли з Триполі до Риму. Вони також розповіли, що лівійська армія паралізована авіаударами НАТО, урядові загони не отримують належного фінансування й потерпають від нестачі військового спорядження та пального. Тому, за словами офіцерів-перебіжчиків, сотні солдатів щотижня переходять на бік повстанців.

  Ун Алі Ун, генерал-перебіжчик: "Закликаємо лівійських військових та правоохоронців підтримати революцію і приєднатися до свого народу. Перемога дуже близько. Хай живе Лівія, хай живе революція!"

  Переговори з лівійським лідером, Муаммаром Каддафі, провів президент Південно-Африканської республіки Джейкоб Зума. Під час зустрічі чільники країн домовилися про надання гуманітарної допомоги постраждалим від бойових дій регіонам і розробку низки реформ. Але представники південноафриканського президента повідомили, що Зума не просив Каддафі відсторонитися від влади, хоча саме це є головною вимогою лівійської опозиції.

  Джейкоб Зума, президент ПАР: "Муаммар Каддафі погодився на план вирішення конфлікту, запропонований Африканським союзом. Але під час переговорів він наголосив, що громадяни Лівії повинні самі вирішити долю своєї держави".

  Напередодні, в столиці повстанців - Бенгазі - почав мовлення перший опозиційний телеканал. За допомогою нього опоненти Каддафі сподіваються здобути ширшу підтримку в лівійському суспільстві й за кордоном. Представники повстанців у березні вже переконали міжнародну спільноту заборонити польоти над Лівією та розпочати військову операцію проти армії Каддафі. Тоді урядові частини майже захопили східне місто Бенгазі, в якому діє опозиційна перехідна Національна рада.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Адвокати Младича затягують його екстрадицію до Гааги
  Наступний матеріал
  Індонезійський вулкан Тимбанґ почав вивергати токсичні гази
  Теги: