Лівія: Каддафі пообіцяв вмерти, але не відступити [відео]

  Бойова авіація знову в небі над Триполі. Як повідомляє арабська служба BBC, лунають постріли. Лівійський лідер Мумар Каддафі більше ніж годину клявся в ефірі державного телебачення, що триматиметься за посаду до смерті. Він назвав демонстрантів - накачаною наркотиками молоддю. Якщо антивладі сили не здадуться - Каддафі дім за домом, як він висловився, вичистить Лівію.

  Я ніколи не покину Лівію, я помру тут як мученик,  - заявив Муаммар Каддафі на початку свого виступу на державному телебаченні. Він заявив, що не може піти у відставку, адже не є президентом, а є лідером революції, і залишиться ним - до кінця. Говорив лівійський лідер - понад годину, у заворушеннях -звинуватив молодь, яка копіює те, що відбувається в інших державах. Протестувальників він назвав злочинцями, які, за лівійськими законами, заслуговують на смертну кару. Якщо демонстранти не припинять заворушень добровільно, Каддафі обіцяє будинок за будинком зачистити від них Лівію.

  Слова Муаммара Каддафі про незастосування сили спростовують шокуючі свідчення очевидців та кадри аматорського відео, на якому населення розстрілюють з танків та винищувачів. Для обговорення ситуації у Лівії Рада Безпеки ООН скликала термінове закрите засідання.

  Насильство проти цивільних розцінюють як надзвичайне порушення прав людини. Негайно припинити подібні дії ще у понеділок закликав Муаммара Каддафі Генеральний секретар ООН. Утім заклики - не подіяли. Стурбована ситуацією уся світова спільнота - і на Заході, і на Сході. Ситуація у Лівії - нагальна для ліги арабських держав і перша на порядку денному для Євросоюзу.

  Як евакуювати своїх громадян із Лівії - нагальне питання для більшості країн світу. Приземлитися у аеропортах країни, що опинилася за крок до громадянської війни - майже неможливо. Літаки ЄС чекають відльоту за біженцями на Мальті - найближчій до Лівії державі. Сусідня Італія підвищила стан бойової готовності усіх військово-повітряних сил, а на прикордонний південь скеровані додаткові гелікоптери. У скрутній ситуації можуть опинитися громадяни Туреччини. Їх збираються евакуювати морем. Відправки додому у портах чекають щонайменше дві з половиною тисячі турків. Утім, як довго порт залишатиметься відкритим - невідомо. Із Лівії повідомляють - уже перестали працювати вантажні порти, що транспортують нафту.

  Обстріли мирного населення могли лише за день удвічі збільшити кількість загиблих за тиждень заворушень. Їх не менше, аніж півтисячі, кажуть очевидці, або й більше. Точні дані отримати - неможливо. .

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Журналісти перемогли футбольну команду посадовців з КОДА
  Наступний матеріал
  Коментар українського медика в Лівії про події в країні [аудіо]
  Теги: