Литва, Великобританія, Данія та Естонія закликають боротися з російською пропагандою

  Литва, Великобританія, Данія та Естонія звернулися до Єврокомісії із закликом розробити план дій з боротьби із російською пропагандистською компанією.

  Чотири міністри закордонних справ попередили, що "Росія швидко розширює свою кампанію дезінформації та пропаганди" з метою підтримки "політичним і військовим цілям російського уряду", пише Delfi.lt.

  У листі, адресованому главі зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Федеріці Могеріні, міністри закликали забезпечити "надійну і конкурентоспроможну інформаційну альтернативу російськомовним жителям і тим, хто користується контрольованими Російською державою ЗМІ".

  Вони запропонували обговорити тему російської пропаганди на зустрічі міністрів країн - членів ЄС на початку року і закликали зовнішньополітичне відомство ЄС розробити план дій на 2015-2016 роки.

  Лист підписали міністри закордонних справ Литви, Великобританії, Данії та Естонії Лінас Лінкявічюс, Філіп Хеммонд, Мартін Лідегаард і Кейт Пентус -Росіманнус.

  У листі до Брюсселя пропонується створити в Інтернеті платформу, на якій буде подаватися інформація про брехню і маніпуляції пропаганди, надаватися підтримка ініціативам зі створення телеканалів, мережевих порталів, радіостанцій і друку російською мовою, заохочуватися обмін продукцією всередині ЄС, пропонуватися продукція чинним російським ЗМІ.

  Чотири міністри також заявили, що ЄС слід приділяти більше уваги об'єктивному інформуванню, прозорості інтересів та запобіганню розпалюванню ворожнечі і пропаганді війни. З цією метою міністри пропонують зробити більш тісним співробітництво регуляторів ЗМІ ЄС.

  Попередній матеріал
  В Парижі невідомий захопив п'ятьох заручників
  Наступний матеріал
  Порошенко приніс квіти до французького посольства в Києві

  Терористи створили "агенції новин" які поширюють антиукраїнську пропаганду

  В Росії створять нове агентство для інтернет-пропаганди на 45 мовах світу

  МВС блокуватиме проросійські пропагандистські сайти та сторінки в соцмережах

  Литва зупиняє трансляцію двох російських каналів через однобічне висвітлення подій в Україні