Лікаря Майкла Джексона визнали винним у ненавмисному вбивстві

  Винним у ненавмисному вбивстві Майкла Джексона визнали особистого лікаря поп-зірки, Конрада Мюррея. Присяжні одноголосно ухвалили такий вердикт після запеклих дебатів. Яке покарання чекає на недбалого медика - стане відомо наприкінці листопада. За попередніми даними, йому загрожує до чотирьох років у в`язниці і позбавлення ліцензії на медичну діяльність.

  Присяжна: "Ми, присяжні, визнаємо доктора Конрада Роберта Мюррея винним у ненавмисному вбивстві".

  Так закінчується один з найрезонансніших судових процесів у новітній історії США. До слухань півтора місяці поспіль була прикута увага усієї американської спільноти. Адже йшлося про останні години життя поп-зірки світової величини - Майкла Джексона. Звинувачення наполягало: особистий лікар прописав знаменитому пацієнтові сильнодіюче знеболювальне і не проконтролював, як той його приймає. Тож, тепер на Мюррея чекає покарання. Яке саме - суд вирішить на спеціальному засіданні наприкінці листопада. За попередніми повідомленнями, йдеться про чотири роки за ґратами та позбавлення ліцензії на медичну діяльність. Досі медик був на свободі, лише дав підписку про невиїзд. Відтепер - до оголошення вироку - перебуватиме під вартою. Своєї провини він не визнає.

  Майкл Пастор, суддя: "Безвідповідальна поведінка Конрада Мюррея є очевидним ризиком для громадської безпеки. Тож, ми ухвалили рішення, що лікар залишиться під вартою до моменту оголошення вироку. Права вийти під заставу він не має".

  Адвокати Мюррея наполягали - Джексон приймав медикаменти потайки від свого лікаря. Тож, смерть зірки викликала фатальна комбінація знеболювального та антидепресантів, які поп-музикант вживав у великих кількостях. Втім, присяжних захист не переконав. Свідчень про недбальство лікаря було забагато. Загалом, на процесі виступили півсотні людей, присяжним продемонстрували три сотні речових доказів. Тепер захистові медика залишається лише готувати апеляцію.

  Майкл Фленеган, адвокат Мюррея: "Звісно, ми збираємося подавати апеляцію. В який саме термін - натепер сказати не можу".

  Звістка про те, що доктора визнали винним, викликала бурхливу реакцію людей, що зібралися під будівлею суду. Чимало з них тримали плакати з гаслами на кшталт "Справедливості для Майкла" та "Доктор Мюррей - вбивця". Більшість цих людей - фанати Майкла Джексона, і під судом збиралися протягом усього часу, доки тривав процес. Чотири роки за ґратами вони вважають занадто м`яким покаранням для лікаря. Втім, вирок суду все одно називають справедливим.

  Пікетувальниця: "Це перемога. Перемога заради пам`яті Майкла Джексона. Доктор Мюррей ніколи більше не вб`є людину. Правосуддя звершилося!"

  Всесвітньовідомий поп-співак Майкл Джексон помер влітку 2009 року. Зірці було 50. Причиною смерті фахівці назвали передозування медикаментами. Медіа кажуть: закінчення суду над лікарем Джексона ставить останню крапку у яскравій біографії співака.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку не вщухають акції протесту
  Наступний матеріал
  Потужний торнадо у США - обійшлося без жертв
  Теги: