Китай припиняє військовий діалог із США

  Сварка між США та Китаєм загострюється. Китай тимчасово припиняє військовий діалог зі Сполученими Штатами. У Пекіні заявляють, що вдалися до такого кроку через постачання США найновішої військової техніки до Тайваню. Міністерство оборони КНР обурене цим рішенням американського уряду. І уже планує скоротити кількість дипломатичних візитів до США.

  Сучасне озброєння та військову техніку - постачатимуть США у Тайвань уже найближчим часом. У Білому домі переконані - нині Тайвань потребує допомоги міжнародної спільноти, і особливо регіон потерпає від нестачі військового устаткування. Саме тому - Вашингтон розпочав програму озброєння острова.

  Бурю невдоволення з цього приводу почув Білий дім від Китаю. Адже продаж зброї, на думку китайського уряду, є грубим втручанням у внутрішні справи КНР, серйозною загрозою державній безпеці, а також спробам об`єднати республіку. Пекін також пригрозив запровадженням санкцій проти тих американських компаній, які постачатимуть зброю Тайваню. Але головне - віднині Китай призупиняє військовий діалог зі США.  

  Раніше Китай неодноразово виступав проти постачання військової техніки Тайваню, продаж якої остаточно узгодили ще торік восени. Сам же острів де-факто став самостійним ще з 1949 року після громадянської війни. Але китайський уряд досі вважає Тайвань - частиною території КНР.  

  Олена Кабанець, 5 канал

  Попередній матеріал
  У ДТП в Єгипті постраждали двоє українців
  Наступний матеріал
  Орден Героя України, присвоєний Бандері, залишиться в селі провідника
  Теги: