Орден Героя України, присвоєний Бандері, залишиться в селі провідника

  Орден Героя України, присвоєний провіднику ОУН Степану Бандері минулого тижня - залишиться в селі, де він народився. Про це заявив старший онук Степан, який приїхав на Івано-Франківщину, у Старий Угринів, де народився провідник ОУН, щоби разом із прикарпатцями відсвяткувати призначення почесного звання.

  Блакитно-жовті та чорно-червоні прапори, запалені свічки, урочисті обличчя. Сотні й сотні прикарпатців зібралися у селі Старий Угринів, щоби вшанувати пам`ять визначного провідника УПА Степана Бандери. Днями Президент присвоїв йому звання Героя України. Вівдзнаку з рук Гаранта прийняв старший онук Бандери - названий на честь діда, Степаном. Він спеціально прибув з Канади, щоб узяти участь в урочистотях. Онук запевнив  - орден після того, як його побачить уся родина, залишиться у Музеї на батьківщині діда.

  Степан Бандера, онук Степана Бандери:  "Аби орден працював. Щоб він не був закритий десь у шафі чи у сейфі. Щоб люди могли доторкнутися, подивитися і таким чином відчути причетність до історії".

  Протести щодо присвоєння звання Степанові Бандері Героя України - викликали щире здивування канадського онука провідника УПА. 

  Степан Бандера, онук Степана Бандери: "Наша родина буде відстоювати все, що потрібно. Але я не розумію логіку позову - це не є що хтось буде їхати в Луганськ і вимагатиме будувати пам`ятники Степанов Бандері чи Шухевичу. Це якась неадекватна реакція". 

  Ті, хто зібрався на урочистості в Старому Угринові - згадали й пам`ять героїв, полеглих під Крутами. Тоді у нерівному бою за незалежність України загинули 300 студентів.

  Фотій Володимирський, вояк УПА: "Так вони загинули - всі до одного! А які були ранені - їх добивали штиками. Це не є трагедія, - це подвиг української нації, яка показала перед усім світом, що ми боремося і будемо боротися за нашу незалежність".

  На знак пошани до пам`яті загиблих  прикарпатці запалили ватру Слави - та засвітили свічу на могилах загиблих повстанців.

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, Прикарпаття, 5 канал

  Попередній матеріал
  Китай припиняє військовий діалог із США
  Наступний матеріал
  В Україні очікується сильний сніг, хуртовини та зливи
  Теги: