Китай потерпає від небувалої посухи [сюжет, відео]

  Китай потерпає від небувалої посухи. Майже три мільйони людей відчувають нестачу питної води. Територія знищених посівів вже сягає сімдесяти п`яти мільйонів гектарів. Влада виділяє дві сотні мільйонів доларів на боротьбу з сухою погодою. На допомогу прийшла і природа. Напередодні до Піднебесної завітав циклон зі сніговими опадами.

  Жовті зав`ялі посіви і тріщини на ґрунті. Така картина майже у восьми китайських провінціях. Від посухи найблільш потерпає центральна та північна частини країни. Природне лихо спіткало мешканців Піднебесної ще минулої осені і не полишає дотепер. Нестачу питної води на собі вже відчуває майже три мільйони людей. 

  Чжан Сюй, голова державного штабу боротьби з повінями  і засухою: "Цьогоріч посуха знищила меншу територію посівів у порівнянні з минулим роком - тоді загинули сто двадцять мільйонів гектарів. Проте, вона небезпечна тим, що дуже швидко охоплює території. Приміром до фестивалю весни, у січні, в нас були дані про сорок сім мільйонів гектарів і, от зараз, охоплена посУхою площа вже збільшилися вдвічі".

  Країна виділяє на боротьбу з посухою двісті мільйонів доларів. Гроші здебільшого підуть на системи зрошування і добрива для фермерів, які щосили намагаються врятувати посіви. Допомагає і природа. До постраждалих провінцій завітав сніговий циклон.  Місцева влада вирішила скористатися ситуацією і залучила артилерію. Гарматами згуртовують хмари для збільшення опадів. 

  Сніг радуватиме китайців недовго. Вже надвечір опади припиняться - прогнозують синоптики. І завтра знову буде сонячно. Незначний сніговий  покрив суттєво не врятує землі, що страждають від посухи кілька місяців поспіль. Китай, який вважається найбільшим постачальником зерна, може втратити понад тритину врожаю. Така новина лихоманить світовий ринок. Ціни на зернові невпинно повзуть угору.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ліна Костенко перервала свій творчий тур Україною
  Наступний матеріал
  Американський школяр зі штату Орегон поселився у волинському селі [репортаж, відео]
  Теги: