Американський школяр зі штату Орегон поселився у волинському селі [репортаж, відео]

  По українську мову – на Волинь. П`ятнадцятирічний американський школяр зі штату Орегон поселився у волинському селі, навчається у місцевій школі. До такого рішення юнака спонукала глибока любов та шана до свого історичного коріння.

  Орегонський старшокласник приїхав до селища ІвАничі на Волині - погостювати в тітки. А залишився - щоб навчатися в українській школі. 

  Тітас Шмігель, американець: "Я то володів нормально нею, бо в мене в Америці живе тітка, то я з нею спілкуюся українською. Але тяжко взагалі читати, і писати теж не вмів".

  У школі розповідають  - спочатку Тітас говорив із помітним американським акцентом. Тепер - спілкується на рівних з однокласниками. 

  Жанна Завацька, вчитель української мови та літератури: "Поезію він вчить напам’ять. Добре розказує, біографію письменника може прочитати і розказати. От художні твори, зрозуміло, він так швидко не може прочитати, як можуть наші українські діти. А так, взагалі, справляється".

  Поезія історичної батьківщини подобається Тітасу найбільше - хлопець із задоволенням цитує напам’ять Івана Франка.

  З однокласниками у Тітаса добрі стосунки - і своєрідний взаємообмін. Хлопцеві важко дається  геометрія - у Штатах цього предмета їм ще не викладали. Тож - українські друзі допомагають американцю долати ази складної науки. А той у відповідь - підтягує їхню англійську.

  Вікторія Сімчук, однокласниця: "Тітас нам розповідав, що у нього в школі не було ні геометрії, ні хімії, ні фізики. А так, як ми це вивчаємо третій, а дещо і четвертий рік, то треба було допомагати. Записати чи сказати як правильно пишеться. Але він справлявся".

  В українській школі Тітас навчатиметься до травня. Потім - повернеться до Штатів. Про час, що провів на Волині - анітрохи не шкодує: каже, позбувся акценту, читає українських класиків і, нарешті, побачив справжню зиму.

  Леся Валерієва, Віталій Денисенко, Волинська область, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Китай потерпає від небувалої посухи [сюжет, відео]
  Наступний матеріал
  США: Конгресмен поплатився посадою за інтрижку у соціальній мережі
  Теги: