Французький бронетранспортер VAB
Французький бронетранспортер VAB Armée de Terre

Київ стурбований: Франція розпочала постачання озброєнь до Вірменії – AZfront

  Читайте по-русски
  Початок активізації військової співпраці Франції з Вірменією було покладено під час візиту до Парижа міністра оборони Папікяна у вересні 2022 року

  Париж уже розпочав постачання озброєнь Єревану. Перша партія: 50 бронетранспортерів. Про це пише AZfront із посиланням на джерело, наближене до Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України (про те, що ця структура відстежує ситуацію в зоні вірмено-азербайджанського конфлікту, повідомлялося ще у квітні).

  Київ занепокоєний тим, що західна військова техніка, що постачається Вірменії, може бути використана росіянами, зокрема, для вдосконалення методів і засобів протидії такій же техніці, що постачається партнерами для потреб контрнаступу ЗСУ. Це ймовірніше, з урахуванням щільного військового співробітництва Єревана і москви.

  Початок активізації військової співпраці Франції з Вірменією було покладено під час візиту до Парижа міністра оборони Папікяна у вересні 2022 року. Про подальше просування партнерства в цій галузі свідчить ціла низка повідомлень ЗМІ та заяв офіційних осіб:

  27.10.22 на Facebook-сторінці посольства Франції в Єревані було повідомлено про візит делегації Міноборони та переговори з міністром оборони, міністром високотехнологічної промисловості та секретарем Ради безпеки Вірменії. Зазначалося: "Делегація схвалила призначення до Єревану постійного аташе з питань оборони".

  01.03.23 американський аналітичний ресурс з міжнародної безпеки Global Security Review: "Провірменська риторика президента Макрона може призвести до угоди щодо протиповітряної оборони". Наголошувалося на ймовірності поставок Вірменії французьких зенітно-ракетних комплексів Mistral.

  24.04.23 закритий для широкої аудиторії інтернет-ресурс Intelligenceonline.fr (негласний рупор спецслужб Франції): офіційний Париж розпочиав підготовку системи експорту озброєнь Вірменії. Тоді ж стало відомо про поновлення роботи двостороннього комітету з питань озброєнь.

  24.04.23 голова Групи дружби Франція-Вірменія Сенату Франції Жільбер-Люк Девіназ: "…Ми повинні дозволити, щоб Вірменія забезпечила безпеку своїх кордонів, тобто ми маємо допомогти їй озброїтися".

  28.04.23 голова МЗС Франції Катрін Колонна: "Що стосується оборони, то створення військової місії при посольстві Франції у Вірменії має дати можливість поглибити нашу двосторонню співпрацю у цій ключовій сфері".

  10.05.23 політолог Армен Ованісян в інтерв'ю вірменському інформагентству "Перший Новинний": "...Франція зможе стати для Вірменії військово-стратегічним союзником. Створення військової місії при посольстві Франції у Вірменії - дуже важливий крок".

  11.05.23 глава Ванадзорського офісу Гельсінської цивільної асамблеї Артур Сакунц: "Враховуючи невідповідність військових ресурсів, Вірменія зобов'язана поповнити складову своєї безпеки за допомогою інших країн... Франція, США, Великобританія".

  12.05.23 російське інформагентство REX: "У списку озброєнь, які Франція планує поставити Вірменії на початковому етапі, значиться і летальна зброя".

  11.05.23 іранське інформагентство Yazeco: "Новий військовий аташе куруватиме постачання французької зброї до Вірменії. Основну підтримку військово-політичному рішенню Парижа щодо відправки зброї до Вірменії надав особисто президент Еммануель Макрон".

  Одне з найбільших видань Румунії Stiripesurse відзначало цього тижня: "Якщо західна спільнота справді хоче швидкої перемоги України, вона має якнайшвидше позбавити москву цього "логістичного вузла" і жорстко заблокувати нелегальні поставки через Вірменію техніки та обладнання, що використовуються російською військовою промисловістю".

  Читайте також:

  Попередній матеріал
  Залежний від зрадника Богуслаєва "слуга народу" досі є членом оборонного комітету ВР – Бутусов
  Наступний матеріал
  Держава втрачає 1,3 мільярди гривень: зупинка газових родовищ збільшує дефіцит українського бюджету
  Теги:
  Loading...