фото zik.ua

Кремль запідозрив українську владу у намаганні роззброїти терористів

  Вимоги пояснень та вибачень – так відреагувала Москва на проголошення українським Президентом мирного плану. Відповідну заяву опублікували на сайті Кремля.


  Росія обурена тим, що під час проголошення заяви Петра Порошенка про тимчасове припинення вогню на кордоні – сталася перестрілка біля закритого пункту пропуску "Довжанський". Під час неї, начебто, було поранено російського митника, щоправда, чим саме він займався на закритому КПП – не вказали. Проте, через це Москва уже оголосила свій висновок: "це не запрошення до миру і переговорів, а ультиматум ополченцям південного сходу України скласти зброю".

  Про необхідність ретельніше вивчити мирний план говорив сьогодні і російський посланець в ООН Віталій Чуркін.

  Зовсім інакше розцінили припинення вогню Західні держави. Одним із перших перемир’я привітав британський міністр закордонних справ Вільям Хейг. Він зазначив – важливо, щоби й Росія долучилася до мирної ініціативи – припинивши потік зброї до України. В офіційному зверненні Євросоюзу так само схвалюють ініціативи Києва і закликають Москву їх підтримати. Висловили підтримку перемир’ю і Сполучені Штати.

  Напередодні Президент Порошенко офіційно зупинив антитерористичну операцію на Сході країни в межах плану мирного врегулювання. Наступальні дії зупинені лише на тиждень. Представив глава держави і сам план врегулювання. Перелік пропозицій Порошенка можна прочитати на сайті глави держави.

  Попередній матеріал
  Сепаратисти відкидають мирні ініціативи Президента
  Наступний матеріал
  Президент нагородив 93-х учасників АТО – частину з них посмертно