5.ua

Кремль хоче щоб Україна розплатилась за газ коштами допомоги ЄС

  Росія готова обговорювати ціну на газ для України – але лише після того, як Київ надасть графік виплат боргу. Москва також чекає на виплату хоча б частки грошей.


  Росія вимагає сплатити 3 із половиною мільярди доларів. Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв заявив – чекає на початок виплат, адже Україна отримала фінансову допомогу з Європи. Ціну на газ, яка нині становить 485 доларів за тисячу кубометрів, знижувати не будуть. Москва визнає, що стільки за газ не платить ніхто, але наполягає – така вартість прописана у контракті від 2009 року.

  Водночас, Дмитро Медведєв заспокоїв європейців. Мовляв, вони за поставки можуть не турбуватися, адже Росія будує "Південний потік" – газогін, який ітиме в обхід України, тож за кілька років переконує Медведєв – проблема транспортування газу просто зникне незалежно від того, яка влада встановиться в Україні.

  Російський прем’єр, імовірно, дуже слабко поінформований про стан справ у цій галузі, або ж спеціально вирішив "забути" про рішення Європарламенту про зупинку будівництва "Південного потоку" на своїй території, в результаті чого перші конструкції проекту, збудовані на території Болгарії, були демонтовані.

  Сьогодні ж стало відомо, що у перший день візиту російської делегації на чолі з президентом Володимиром Путіним до Китаю сторони не змогли домовитися про ціну на російський природний газ, переговори про постачання якого тривають вже понад 10 років. 

  Попередній матеріал
  НАТО направить в Україну радників з реформування оборонної сфери
  Наступний матеріал
  На Донеччині терористи погрожують палити школи де проходитимуть вибори