5.ua

Кремль демонстративно не зважає на санкції США та ЄС

  Ані нові міжнародні санкції, ані зближення України з Європою не змінили риторику Кремля. Підписання угоди про асоціацію у Москві не коментують. Натомість – із посиленим завзяттям вітають одне одного з приєднанням Криму. Громадяни Росії поки що солідарні з "лінією партії", хоча вже й відчули наслідки міжнародної ізоляції на собі.

  Росія формально узаконила незаконне приєднання Криму та Севастополя. Спершу за це проголосували сенатори, потім закон підписав президент.

  Володимир Путін, президент РФ: "Хочу поблагодарить депутатов Госдумы, членов Совета федерации... Хочу поздравить вас – всех жителей страны, граждан РФ, жителей Крыма и Севастополя с этим знаменательным безо всякого преувеличения событием".

  Відтепер Москва вважає Крим і Севастополь окремими одиницями у складі Російської федерації.

  Валентина Матвієнко, голова Ради федерації: "Это случилось благодаря единодушному решению народа Крыма, благодаря твердой воле нашего президента и всенародной поддержке россиян".

  Сергій Наришкін, спікер Держдуми: "Мы благодарны вам за проявленную твердость, которая напомнила многим, что величие России не только в прошлом, не только в будущем, но и в настоящем".

  За твердість переконань доводиться платити. І Валентина Матвієнко, і Сергій Наришкін – разом із багатьма іншими прокремлівськими діячами – опинилися у "чорних списках" Заходу. Євросоюз запровадив санкції проти 33-х осіб. Серед них – також керівники Чорноморського флоту Росії та скандальний пропагандист Дмитро Кисельов. В американському списку поки що тільки 12 прізвищ та одна фінансова установа, однак саме санкції проти банку "Росія" виявилися найбільш дієвими. Через них користувачі кількох російських банків не змогли в п’ятницю скористатися платіжними картками "Visa" та "MasterCard".

  Євген Логовинський, голова правління банку "Росія": "Неможливі платіжні операції в торгівельних точках з пластиковими картами банку "Росія". Також неможливо зняти гроші в банкоматах, крім тих, що належать банку "Росія"...

  Російське телебачення висвітлило незручності досить оригінально: репортажами про "черги охочих відкрити рахунок у банку "Росія"". "Пришли и простые граждане, и депутаты, и всех их объединяло единственное решение открыть счет, чтобы поддержать фин.учреждение", – твердять російські медійники.

  Підтримав банк навіть сам Володимир Путін: показово наказав перевести туди свою заробітну платню. А Міністерство закордонних справ заявило – жодні санкції Заходу на Росію не вплинуть, лише погіршать міжнародні відносини.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Луцькі студенти влаштували ходу на честь підписання угоди про асоціацію з ЄС
  Наступний матеріал
  Затримані вбивці,які три тижні тому розстріляли наряд ДАІ на КПП "Бровари"
  Теги:
  Loading...