Країни Азії готуються до Нового року за місячним календарем

  До Нового року за місячним календарем готуються країни Сходу. Це буде рік чорного водяного дракона. У більшості великих міст Китаю і Таїланду уже почалися святкування, хоча саме свято відзначатимуть лише у ніч проти 23-го січня.

  У столиці країни, Пекіні, відкрився льодовий фестиваль. На ньому представлені понад 3 сотні фігур із криги та снігу. Уночі їх підсвічують кольоровимим ліхтарями. Скульптори створили ціле місто, з льодовими палацами та тунелями. Центральним експонатом цьогоріч є 42-метровий дракон, що символізує владу й силу. Скульптура має назву "Злет-2012".

  Відвідувач: "Я дуже щасливий, що побував тут. Адже незабаром розпочнеться рік дракона, а дракон є символічною істотою для китайського народу".

  У Китаї у перший день нового року починається свято весни. Воно є дуже важливим для  мешканців країни. За традицією, всі намагаються провести перші дні нового року разом із родиною. У цей час також влаштовують весняний фестиваль. Це масштабне театралізоване дійство, до якого готуються увесь рік. Артисти вже провели генеральну репетицію. Прем`єра цьогорічного шоу відбудеться 22 січня.

  Поспішають завершити приготування декоратори. Художники, які володіють мистецтвом вирізання з паперу, виготовляють фігурки драконів та створюють цілі композиції.

  Художник: "Ми відтворили картину про дев`ятьох драконів. Тут зображені дев`ять драконів, які утворюють ієрогліф Лонг. Він означає удачу, процвітання та кар`єрний успіх".

  Готуються до свята й у Таїланді. У Бангкоку, в найбільшому у Південно-Східній Азії акваріумі, для дітей влаштували особливу виставу. Її головна частина - підводний танок китайського дракона. 5-метрова фігура міфічної істоти рухається, завдяки зусиллям трьох професійних дайверів.

  Саколпат Плоокджитсром, директор з маркетингу акваріума "Сіам Оушн Ворлд": "Ми вирішили відзначити початок китайського Нового року підводним танцем дракона. Подібного шоу в Таїланді ще не було. Таким чином, ми зичимо усім відвідувачам акваріума щастя та добробуту, бо дракон асоціюється із удачею".

  А от Гонконг цьогоріч вирішив офіційно розпочати святкування на тиждень раніше, щоби привабити до міста якомога більше туристів. Головною новорічною подією стане нічний парад, який пройде центральними вулицями Гонконга.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Рекордні снігопади на півночі Японії
  Наступний матеріал
  Дніпропетровський історик зібрав понад тисячу натільних хрестиків
  Теги: