Дніпропетровський історик зібрав понад тисячу натільних хрестиків

  Унікальна колекція. Понад тисячу натільних хрестиків зібрав історик із Дніпропетровська. Колеги Віктора Викренка переконують: таке зібрання православних оберегів - найбільше серед колекцій країн СНД. Сам колекціонер планує передати унікальне зібрання місту.

  Віктор Викренко, власник колекції, історик: "З цих хрестів найдавніші і найкоштовніші – це мощевики енкомпіони, це Візантія VI-VIII століття, у обох бурштинові вставки. Це дуже дорогі речі".

  Своєю колекцією Віктор Викренко пишається. Каже, їй немає рівних не лише в Україні. У його зібранні - понад тисяча натільних хрестиків. Нині - вони в експозиції тимчасової виставки. Розказує, що експонати викупляв у "чорних археологів", щоби зберегти для науки. Тепер хоче передати їх державі.

  Віктор Викленко, власник колекції, історик: "Я пропоную створити музей хреста… Мені, як колекціонеру, ці речі приємні та важливі, мені, як науковці ці речі важливі, тому що це є етнічна історія України. Питання не про легалізацію, питання про збереження. Те, що я можу, те, що я встигаю - я викуповую, повністю ввожу до наукового обігу".

  Колекціонер уже передав до фондів історичного музею 40 християнських оберегів. Музейники вважають, що і решті натільних хрестиків місце в цій експозиції.

  Надія Капустіна, директор дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького: "Такі речі, як хрести - це справа честі передати їх безкоштовно музею, тому що є певні моменти законодавчого характеру, які пропонують саме такий шлях".

  Історик  готовий подарувати місту усю колекцію. Утім, за умови, що під зібрання для постійно діючої виставки виділять окреме приміщення. Місто до такого дарунка не готове.  

  Галина Сіверська, начальник управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради: "Ну, не можем мы удовлетворить, действительно – это прежде всего помещение, о котором говорится, это 100 квадратных метров в центре города. Это сегодня просто не реально".

  Чиновники кажуть: у бюджеті на створення музею грошей немає, і радять колекціонерові пошукати меценатів і відкрити приватну експозицію.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Країни Азії готуються до Нового року за місячним календарем
  Наступний матеріал
  У китайському зоопарку публіці показали рідкісних білих тигренят
  Теги: