Країни ЄС вимагають від влади Сирії засудити репресії проти опозиції

  Одразу п`ять європейських країн вручили сирійським послам ноти з вимогою засудити репресії проти опозиції. Поки що держави не мають спільного плану запровадження санкцій, однак усі вони пообіцяли, що тиснутимуть на сирійський уряд усіма можливими способами.

  Рада ЄС обговорює запровадження санкцій щодо сирійських високопосадовців. Лідерам країни можуть відмовити у видачі європейських віз, а також заморозити кошти на рахунках тих чиновників, які потраплять до "чорного списку". ЄС може також скасувати регулярну "допомогу на розвиток" для Сирії. Напередодні ООН обговорила ситуацію у цій країні.

  Сьюзан Райс, посол США в ООН: "Мій уряд закликає президента Асада змінити курс і звернути увагу на вимоги власного народу. Ми також звертаємося до міжнародної спільноти з проханням відреагувати на жорстокі переслідування. Необхідно покарати тих, хто вчиняє ці злочини проти людяності".

  Попри підтримку Великої Британії, Німеччини, Португалії і Франції, ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо Сирії. Документ закликав до "суворих заходів" щодо режиму Асада. Проти цього виступили Китай, Ліван і Росія. Ці країни вважають - жодних причин втручатися у внутрішні справи Дамаска немає.

  Олександр Панкін, заступник постійного представника Росії при ООН: "Реальную угрозу национальной безопасности, как мы считаем, могло бы создать вмешательство внешних сил во внутриполитическую ситуацию в Сирии. Кое-кто среди протестующих и в Сирии и в других странах, открыто возлагает надежды на то, что обострение ситуации может вынудить международное сообщество придти на помощь и занять их сторону. А такие подходы провоцируют нескончаемую цепь насилия. Это своего рода приглашение к гражданской войне".

  Тим часом, у Сирії зростає кількість загиблих у сутичках із поліцією. За даними "Ройтерз", їх щонайменше 500. Тисячі сирійців були заарештовані під час заворушень. Багато з них - зникли безвісти. Протести тривають уже півтора місяця. Спочатку люди вимагали реформ, тепер - зміни уряду та відставки президента. Мітинги не припинилися навіть після того, як глава держави Башар Асад пішов назустріч маніфестантам і скасував закон про надзвичайний стан, що діяв з 1963 року. У понеділок сирійські силовики розпочали військову операцію з придушення протестів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ГПУ звинувачує Тимошенко у затягуванні справи
  Наступний матеріал
  Турчинов 4 години пробув на допиті у ГПУ
  Теги: