Країни ЄС переживають перший в історії Єврозони економічний спад

  Країни Євросоюзу переживають перший в історії Єврозони економічний спад. У другому і третьому кварталах цього року ВВП п`ятнадцяти країн, які використовують єдину валюту - скоротилося на дві десятих відсотка. Фінансова криза похитнула позиції не лише країни зі слабшою економікою а й таких велетнів, як Німеччина та Італія. У Сербії скорочують працівників металургійної галузі, а в Хорватії тимчасово припинили розвиток туризму.
  МВФ рятує Сербію. Сторони узгодили позику на п`ятнадцять місяців. Сума кредиту поки що не розголошується, але відомо, що ці кошти підуть на порятунок банківського та промислового секторів Сербії. Адже фінансова криза найбільше вразила саме ці галузі. Банки припинили видавати кредити, а металургійні підприємства масово скорочують працівників.

  Міса Брикич, журналіст економічного видання: "Коли наш уряд готував бюджет, то повів себе дуже хоробро. Міністри ухвалили вольове рішення не підвищувати пенсії наступного року. Але цей кредит нас врятує".

  Любислв Орбович, представник профспілки металургійного підприємства: "Ми розуміємо, наскільки все ускладнила фінансова криза, але таке враження, що наші справи – найгірші. Керівники багатьох підприємств масово скорочують персонал. Це незаконно".

  А от урядовці сусідньої Хорватії поки що не звертаються за позиками. Країна отримує великі прибутки від туризму і сподівається, що ця галузь врятує усю країну. Щоправда можновладці констатують: через кризу розвиток припинився. Упродовж найближчого року на жодному з курортів не планується зведення нових готелів та найм додаткових працівників.

  Жакес Буржуа, менеджер готелю: "Туризм – це справді значна частина прибутків Хорватії, і цю сферу криза так само зачепила. Всесвітня організація туризму зробила прогноз, який нас просто вразив – наступного року люди подорожуватимуть на 20 відсотків менше".

  Бжеріно Бебич, власник готелю: "У нас важкі часи, але ми нікого не звільняємо. Щоправда не плануємо наймати нових працівників. Така наша стратегія".

  У важкі часи люди починають дослухатися до порад фахівців і заможних та стабільних країн. Швейцарські аналітики зараз радять не вкладати гроші у довгострокові проекти та не починати нових справ. Водночас головна рекомендація – тримати заощадження у золотіі. Адже це єдиний продукт, який не втрачає вартості. Лише напередодні вартість золота на світових ринках зросла на один відсоток.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.88Мб)
  Попередній матеріал
  Україна починає переходити на європейську систему телефонної нумерації
  Наступний матеріал
  G20 розпочинають саміт, на якому вирішать - що робити з фінансовою системою світу
  Теги: