G20 розпочинають саміт, на якому вирішать - що робити з фінансовою системою світу

  Як вирішити фінансову кризу? Над цим питанням ламають голови у Вашингтоні. Там зібралися лідери 20-ти країн.
  Сполучені Штати спробують відстояти "статус кво" - однополярний лад, при якому фінансова система всього світу - напряму залежить від рішень Вашингтона. Такий порядок був узгоджений ще наприкінці Другої Свтітової. Тоді ж долар став "базовою" валютою світу. Нині, із приходом фінансової кризи, у такого порядку - дедалі більше противників. Серед них - Євросоюз і країни, які розвиваються. Вони прагнуть - багатополярної фінансової системи.

  Жозе мануел Барозу, президент Єврокомісії: "Усім зрозуміло, що реформувати фінансову систему за один день неможливо. Однак, ми маємо якомога швидше створити підґрунтя для такоє реформи. Я вважаю, що економіки країн, які розвиваються, заслуговують на більший вплив у глобальній системі. Водночас ми - тобто Єврокомісія - вважаємо, що і Євросоюз має бути краще представлений у міжнародних фінансових інститутах. Добре, що окремі країни вже представлені, але важливо, щоб мав вплив і увесь Євросоюз".

  Офіційна частина саміту розпочнеться лише сьогодні, і триватиме до вечора неділі. Крім, Штатів і Європи, у переговорах візьмуть участь Індія, Китай і Туреччина. Латинську Америку представлятимуть - Бразилія, Мексика та Аргентина.
  Попередній матеріал
  Країни ЄС переживають перший в історії Єврозони економічний спад
  Наступний матеріал
  У Колумбії ошукані вкладники влаштували масові заворушення - є жертви
  Теги:
  Loading...