Країни Північної Європи активізують військове співробітництво проти Росії

  Вісім країн Північної Європи домовилися активізувати співпрацю в цілях протидії зростаючої військової активності Росії в регіоні, в тому числі, збільшення в три рази кількості польотів російських військових літаків в регіоні.

  Як заявлено на зустрічі міністрів оборони країн Скандинавії, Балтії та Великобританії, сторони, зокрема, домовилися поліпшити обмін розвідданими і розширити транскордонне навчання своїх Військово-повітряних сил, пише Reuters.

  "НАТО зафіксувало понад 100 перехоплень в цьому році, в три рази більше, ніж в 2013 році, а рік ще не закінчений. Ми не дозволимо Росії продовжувати вторгнення в наш повітряний простір", - зазначив міністр оборони Великобританії Майкл Фаллон на підсумковій прес-конференції і додав, що британські літаки продовжать місію патрулювання повітряного простору країн Балтії.

  Міністр оборони Норвегії Інгер Еріксен Сьорейде зазначила, що співпраця з навчання військовослужбовців ВПС, вже існуюча між Норвегією, Фінляндією і Швецією, пошириться на Данію. Завдяки ресурсів НАТО буде також збільшена обороноздатність країн Балтії.

  29 жовтня в НАТО повідомили про різке зростання активності військових літаків РФ в небі Європи. 30 жовтня на зустрічі з прем'єр-міністром Греції генсек НАТО Йенс Столтенберг уточнив, що з середи тільки за 48 годин західними країнами було перехоплено не менше 24 літаків, а в цілому за рік - більше, ніж 100. Такі показники перевищують минулорічні у три рази.

  Попередній матеріал
  Майбутні нардепи парламентської коаліції планують змінити виборчу систему на початку 2015-го року
  Наступний матеріал
  Яценюк зустрівся з нобелівським лауреатом з літератури 2010-го року