Кораблі НАТО пильнуватимуть води поблизу Сомалі

  Військові кораблі НАТО патрулюватимуть морські шляхи поблизу узбережжя Сомалі, оберігаючи від піратів цивільні сУдна із гуманітарною допомогою.
  Як повідомив представник Альянсу Джеймс Аппатурай, протягом двох тижнів до проблемного регіону вирушать сім натовських суден - нині вони перебувають у Середземному морі. Таке рішення затвердили у Будапешті міністри оборони країн-членів НАТО. Щоби уникнути дублювання операцій, Альянс узгодить рух кораблів із військовими Євросоюзу та Сполучених Штатів, що також патрулюють узбережжя Сомалі. Щороку в цих водах проходять до 20-ти тисяч суден з усього світу. За даними Міжнародного морського бюро, нині в полоні у викрадачів перебувають три сотні моряків та півтора десятка суден.

  Джеймс Апаатурай, речник НАТО: "НАТО направить до Сомалі групу із семи кораблів. Вони виконуватимуть дві основні задачі. По-перше, будуть ескортувати кораблі ООН, щоб забезпечити поставки харчів. А по-друге, - патрулюватимуть води біля берегів Сомалі, щоби запобігати актам піратства".

  Говорили на саміті в Будапешті і про співпрацю із Україною. Члени НАТО укотре підтримали прагнення Київа вступити до Альянсу. Вирішальне обговорення - відклали до наступного місяця. В середині листопада у естонському Таллінні міністри оборони країн-членів НАТО зустрінуться зі своїм українським колегою Юрієм Єхануровим.
  Попередній матеріал
  Тарасюк: дата виборів не є остаточною
  Наступний матеріал
  Українські журналісти першими у світі побачили нову серію бондіани (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...