Конгрес США досяг компромісу щодо антикризових заходів

  Американські конгресмени домовилися, як запобігти фінансової кризи у США. Про це заявив президент Барак Обама. Зокрема, політики погодилися на значне скорочення федерального бюджету, а поріг держзаборгованості збираються вкотре підвищити. Тепер рішення парламентарів мають затвердити у Конгресі. Голосування відбудеться найближчим часом.

  Дефолту у США - не буде. Після тривалих та запеклих дебатів республіканці та демократи змогли досягнути компромісу. У результаті - прийняли рішення: поріг держборгу у США піднімуть на понад два трильйони доларів. Це дозволить урядові Обами виконувати свої фінансові зобов`язання до кінця 2012 року.

  Барак Обама, президент США: "Я хочу оголосити, що лідери обох партій у обох палатах парламенту досягли згоди щодо збільшення ліміту держборгу. Це зменшить бюджетний дефіцит і допоможе уникнути дефолту, який негативно вплинув би на економіку нашої країни".

  Американський президент не приховує: умови досягнутої домовленості - не найсприятливіші. Державні видатки вже протягом найближчих десяти років доведеться скоротити на трильйон доларів. А до листопада - спеціально створена комісія підготує пропозиції щодо подальших скорочень держбюджету. Підвищувати податки для найбагатших верств населення, як цього прагнули демократи, не будуть. На цьому наполягала опозиція.

  Мітч Макконнел, республіканець, лідер сенатської меншості: "Ми домовилися про цілу низку засобів, щоби забезпечити значне зменшення витрат Вашингтона. І ми можемо запевнити американський народ: Сполучені Штати і надалі зможуть оплачувати свої рахунки. Першого в історії країни дефолту - не буде".

  Тепер попереднє рішення парламентарів мають затвердити обидві палати Конгресу. Голосування має відбутися вже найближчим часом. Між тим, після новин про домовленості між американськими політиками, на світових біржах вже почався підйом. Вартість акцій на біржі у Токіо піднялася майже на два відсотки, а курс долара щодо японської йєни - зріс.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Австрії відкрили музей Арнольда Шварценеггера
  Наступний матеріал
  У Венесуелі звільнять 20 тис. в`язнів для розвантаження тюрем
  Теги: