Конфлікт між Китаєм та Японією перетворюється на бізнес-війну [відео]

  Дипломатичний конфлікт між Китаєм та Японією перетворюється на бізнес-війну. Після нападів на їх заводи, японські підприємства призупиняють виробництво товарів на китайській території.

  Японський "Панасонік" став першою великою бізнес-жертвою суперечки Пекіна з Токіо за спірні острови у Східно-Китайському морі. Електронний гігант призупинив виробництво товарів на китайській території після нападів на його магазини та два підприємства у суботу й неділю. Японський телеканал NHK також повідомляє про призупинення роботи трьох заводів фірми "Кенон". Атак зазнали й підприємства автомобільної компанії "Тойота". Хвиля протестів у минулі вихідні охопила півсотню міст Китаю через територіальні претензії Японії на багаті на надра острови Дяоюйдао.

  Мітингувальник: "У загостренні ситуації винна лише Японія. Вона хоче захопити наші території, тож гнів китайських активістів зрозумілий і навіть необхідний. Втім, деякі протестувальники вдалися до насильства. А це вже неприпустимо, бо шкодить самим китайцям".

  Я цілком підтримую позицію мітингарів. Наша країна має жорстко відреагувати на претензії японців. Але ми не хочемо війни, тож сподіваємося, що усі суперечки між Китаєм та Японією вдасться вирішити мирним шляхом.

  Японський прем`єр-міністр Йошихіко Нода зажадав від офіційного Пекіна гарантій безпеки своїх співгромадян та майна на території Китаю. У китайському міністерстві закордонних справ закликали мешканців країни протестувати у законний спосіб і зобов`язалися захищати іноземців у країні. Водночас, у Пекіні наголосили - вирішення конфлікту в руках Токіо.

  Хон Лей, речник МЗС Китаю: "Китайський народ висловив своє глибоке обурення. Розвиток ситуації залежить від того, чи сприйме Японія офіційну позицію Китаю та справедливі заклики його народу, і чи займе правильну позицію".

  Раніше офіційний Пекін попередив, що бойкотуватиме японські товари у разі, якщо Японія придбає спірні острови у їх приватних власників. Натомість, не всі жителі Китаю пристали до таких закликів.

  День Сяодонь, мешканець Пекіна: "Сподіваюся, що китайці не споживатимуть товарів, вироблених у Японії, і, натомість, купуватимуть наші речі. Японському народу хочу передати таке: не їдьте до нас і не окуповуйте територію нашої комуністичної партії".

  Мешканець Пекіна: "Необов`язково бойкотувати японські товари. Якщо продукт якісний, чому б його не купувати?"

  Китайці планують нові протестні акції й на завтра, коли Пекін відзначатиме вісімдесят першу річницю японської окупації Манчжурії. Окрім Японії й Китаю, на спірні острови претендує також і Тайвань.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Відучора в Україні заборонена реклама цигарок [відео]
  Наступний матеріал
  В Індонезії прокинувся вулкан Гамалама
  Теги: