Відучора в Україні заборонена реклама цигарок [відео]

  Реклама цигарок в Україні відучора під забороною. Продавці тютюну мали півроку, аби пристосуватися до виконання нового закону, чи дотримуються вони заборон?

  Так активісти антитютюнової кампанії змітають рештки цигаркових пасток із мапи України. Відтепер поширювати інформацію про сигарети заборонено не тільки в ЗМІ та на білбордах, але й в інтернеті, а також магазинах і кіосках. Хоч готувалися до нових порядків продавці впродовж шести місяців, утім, до ладу все так і не довели.

  Тарас Шевченко, юрист: "Ну он, подивіться - цінники ми бачимо, що вони зроблені повністю, щоб перекрити написи. Це також порушення, оскільки ціна має викладатися на окремому листочку".

  На одному аркуші розміром 30 на 40 сантиметрів мають бути надруковані ціни на всі цигарки. Та знайти бодай один такий - так і не вдалося. Натомість, на кожному кроці ще один прихований рекламний прийом. Усі пачки мають бути розміщені в однакові ряди, натомість - деякі марки і досі на окремих місцях.

  Тарас Шевченко, юрист: "Дослідження показують, що пачка, яка показана окремо - її швидше побачать, її швидше будуть купувати, тому це порушення".

  Така непряма реклама продавцям коштуватиме від 30-ти до 50-ти тисяч гривень штрафу. Утім, як Держінспекція з питань захисту прав споживачів контролюватиме виконання законодавчих новинок - ще не придумали.

  Сергій Орєхов, голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів: "Будет разрабатываться постанова Кабинета министров, то есть прописаны будут все правила контроля, правила наложения штрафов".

  Прописати обіцяють впродовж десяти днів. Тим часом, українцям радять самим скаржитися на правопорушників до Держспоживінспекції. Когось така ідея не надихає:

  Перехожий: "Мне эта реклама все равно".

  Перехожий: "Я б цим не занімався".

  Когось стимулює:

  Перехожа: "Я не була би така індиферентна до цього. Нехай не буде зовсім реклами куріння".

  А є й такі, хто ставить вищу планку:

  Перехожий: "Я бы, наверно, больше обратил внимание на алкоголь".

  Скаржитимуться чи ні, утім на кількість курців закон вплине - впевнені експерти. Результати антитютюнової кампанії вже відчутні. Як аргумент - наводять результати опитування Держкомстату.

  Костянтин Красовський, завідувач сектору Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України: "Якщо 2008-го року вони зафіксували, що в Україні курить 10,1 млн людей, то 2011-го - вже 8,6".

  Ця кількість, прогнозують, меншатиме і надалі. Сподіваються, бажання посмалити відіб`ють фото згубних наслідків куріння, їх розміщуватимуть на пачках з жовтня, а ще заборона паління в усіх барах і ресторанах - з грудня.

  Інна Неродик, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Інформація про доходи кандидатів у депутати ніким не перевіряється
  Наступний матеріал
  Конфлікт між Китаєм та Японією перетворюється на бізнес-війну [відео]
  Теги: