Дональд Трамп
Дональд Трамп Shutterstock

Команда Трампа хитрістю видурювала гроші на його кампанію з прихильників – New York Times

  Читайте по-русски
  Замість одноразових внесків, прихильники експрезидента США автоматично підписувалися на регулярні щотижневі пожертви

  Для фінансової підтримки виборчої кампанії 2020 року експрезидента США Дональда Трампа його команда та компанія WinRed використали схему, яка автоматично списувала з донорів його виборчої кампанії більше коштів, ніж вони планували пожертвувати. Про це повідомило видання The New York Times.

  На порталі для збору коштів для Трампа кожен прихильник, який намагався пожертвувати гроші на виборчу кампанію експрезидента США, автоматично погоджувався робити такі пожертви щотижня. Аби відмовитися, донорам треба було вручну зняти заздалегідь встановлений прапорець.

  У червні 2020-го команда Трампа додала ще одну автоматичну підписку для потенційних донорів, яка подвоювала їхній внесок – усередині компанії WinRed він був відомий як "грошова бомба".

  Невдовзі до банків почали надходити масові скарги на шахрайство з боку прихильників Трампа, які не збиралися робити регулярних пожертв.

  За два з половиною місяці до кінця 2020 року кампанія Трампа, Республіканський національний комітет та їхні загальні рахунки повернули донорам понад 530 тисяч відшкодувань на загальну суму в 64,3 мільйони доларів.

  The New York Times уточнює, що всі виборчі кампанії повертають гроші через низку причин, зокрема у випадках, коли розмір пожертви перевищує дозволений законом. За даними видання, до червня 2020-го обсяг відшкодувань кампаніями Трампа і Байдена перебував на рівні 2%, але після шостого місяця минулого року кількість відшкодувань кампанією Трампа підскочила в шість разів – до понад 12%, коли у Джо Байдена вона від початку до кінця року трималась приблизно тому ж рівні.

  У виданні зазначили, що спікер Трампа Джейсон Міллер намагався применшити наявну кількість скарг на шахрайство і загальну суму відшкодувань, яка досягля 122,7 млн доларів. За його словами, офіційні суперечки через транзакції по кредитних картках становили 0,87% транзакцій WinRed. Втім, це близько 200 тисяч транзакцій на суму в 19,7 млн доларів.

  Своєю чергою у WinRed не відповіли, чи знав Трамп про існування такої схеми збору донорських пожертв.

  Втім, навіть після закінчення президентських виборів у США збір коштів за допомогою такої схеми не припинився. Компанія WinRed продовжила збирати пожертви прихильників Трампа за допомогою автоматично погоджених полів до середини грудня, коли експрезидент США збирав гроші на новий комітет політичних дій Save America.

  Нагадаємо, 8 березня Верховний суд США відхилив останню апеляцію колишнього президента США Дональда Трампа щодо оскарження результатів виборів.

  Попередній матеріал
  Україна очікує 1,7 млн доз вакцин від коронавірусу – відома дата поставок
  Наступний матеріал
  Поблизу Авдіївки внаслідок обстрілу окупантів загинув український військовий
  Loading...