Колишнього панамського диктатора заґратували на 20 років

  На батьківщину повернули - колишнього панамського диктатора Мануеля Нор`єгу. Там його доправили до в`язниці. Генерала визнали винним у корупції та вбивстві політичних опонентів. За це - наступні два десятки років він проведе за ґратами.

  Колись він правив Панамою - залізною рукою. А на старість - повернувся додому, щоби одразу потрапити за ґрати. Колишнього диктатора, 77-річного Мануеля Нор`єгу - екстрадували з Франції і перевезли до місця ув`язнення.  Влада побоювалася, що у столичному аеропорту чи під в`язницею - люди влаштують масові акції проти екс-диктатора. Втім, усе минуло спокійно. Попри те, що до свого колишнього правителя панамці ставляться переважно негативно.

  Жителька панами: "Оця людина, яку щойно доправили до тюрми - це не простий злочинець. Це найгірша людина, що коли небудь ступала по землі".

  На батьківщині Норьєга не був - двадцять років. За цей час - встиг посидіти і у американській тюрмі -  за звинуваченнями у наркоторгівлі, і у французькій - за відмивання грошей. Цьогоріч у листопаді французька влада погодилася на екстрадицію політика до Панами. Там його заочно засудили за вбивства лідерів опозиції- ще у дев`яностих.

  Роксана Мендез, міністр внутрішніх справ Панами: "Наша країна нарешті отримала можливість почати процес, на який жертви диктаторського режиму чекали багато років. Наша судова система розгляне усі злочини, які Мануель Нор`єга здійснив, перебуваючи на посаді глави держави. А між тим - за уже доведені злочини - диктатор сидітиме у в`язниці, у таких самих умовах, як і будь-який інших в`язень у Панамі".

  Мануель Нор`єга спочатку - був союзником США і активно співпрацював з ЦРУ. До влади у Панамі - прийшов у 1983-му. А вже до кінця вісімдесятих - перетворив свою країну на перевалочний пункт для колумбійського кокаїну. На додачу Нор`єга виявився диктатором: опозиційні рухи його режим придушував, вибори - фальсифікував, а демонстрації  своїх противників розганяв. За усе це - у кінці 80-х- його заарештували американські правоохоронці - і вивезли до США. Так із жорсткого тирана - Норьєга перетворився на в`язня зі стажем у кілька десятиріч.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Києві стартували змагання хореографів
  Наступний матеріал
  Справжню світлову феєрію влаштував до Різдва у своєму маєтку мешканець Хорватії
  Теги: