upogau.org

Колегія виборників США може не обрати Трампа президентом – професор Гарварду

  Голосування виборників відбудеться 19 грудня 2016 року

  Професор Гарварду Ларрі Лессіг, який спеціалізується на конституційному праві, заявив американським ЗМІ, що за п'ять днів до голосування електоральної колегії щонайменше 20 виборників заявили про свій намір не віддавати голоси за кандидата від республіканців. Для блокування остаточної перемоги Трампа необхідно ще приблизно стільки же. Про таке повідомило авторитетне американське видання Politico, пише "Укрінформ".

  "Ларрі Лессіг, професор Гарвардського університету з конституційного права, який зробив нетривалу спробу поборотися за президенство від Демократичної партії в 2016 році, заявив у вівторок, що 20 республіканців-членів колегії виборників розглядають можливість голосування проти Дональда Трампа", – йдеться в публікації.

  Ця кількість, за його словами, більше ніж на половину досягає мети провалу остаточного голосування виборників за кандидата від Республіканської партії.

  Повідомляється також, що Лессіг створив групу "Electors Trust", яка надає безкоштовну юридичну допомогу виборникам-республіканцям, які розглядають можливість не голосувати за Трампа.

  "Очевидно, те, як виборник зрештою проголосує, залежатиме частково від того, чи набирається достатня кількість готових зробити так само", – зауважив науковець.

  Голосування виборників відбудеться 19 грудня, коли 538 членів електоральної колегії – 306 республіканців і 232 демократів – зберуться для цього в столицях своїх штатів, щоб офіційно віддати свої голоси за президента. Якщо всі республіканські виборники підтримають Трампа, він легко подолає поріг у необхідних 270 голосів. Для того, щоб провалити це рішення, потрібно переконати 37 республіканців не голосувати за Трампа.

  "Найбільше відхилення у голосах виборників на президентських виборах за всю історію США сталося в 1808 році, коли шість представників колегії відмовились віддати свої голоси за Джеймса Медісона", – нагадує видання.

  Як повідомляв 5.ua, команда Клінтон долучиться до перерахунку голосів у США.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, де опиниться "скіфське золото" після повернення в Україну
  Наступний матеріал
  Ожеледиця в столиці: КМДА підготувала поради для водіїв та пішоходів

  Трамп обрав держсекретарем США бізнесмена, який має тісні зв’язки з Росією

  Трамп вже сьогодні назве ім’я нового держсекретаря США

  Якщо Трамп поступиться Путіну в українському питанні, він стикнеться зі "стіною протидії" в Конгресі – сенатор

  ЦРУ підтвердило, що хакерські атаки Росії мали на меті допомогу Трампу – ЗМІ

  Знову Трамп: Financial Times назвав "Людину року"

  Журнал TIME обрав Трампа "Людиною року"