КНДР заявила про виправданість вчорашнього обстрілу

  Обстріл південнокорейського острова Йонпхендо був самообороною. Про це заявив журналістам офіційний представник КНДР в ООН Пак Ток Хун. Пхеньян неодноразово закликав Сеул припинити навчання у спірних водах Жовтого моря.

  І після того, як Південна Корея випустила кілька десятків снарядів у територіальних водах, які Пхеньян вважає своїми, КНДР мала повне право відповісти вогнем. Вибачатися за інцидент представник Північної Кореї в ООН не став. Світова спільнота засуджує обстріл Південної Кореї. Генсек ООН закликав сторони конфлікту бути виваженими. А президент США Барак Обама заявив, що Північна Корея - це постійна загроза, для подолання якої потрібно вжити заходів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

  Для мешканців Південної Кореї нинішній ранок видався неспокійним. Людей з острова Йонпхендо ще до світанку почали евакуювати на материк.  Тим, хто вирішив залишитися біля своїх зруйнованих помешкань- роздають харчі і пакети з першою допомогою.

  Сонг Су Ір, офіцер берегової охорони Південної Кореї: "Сьогодні на острів доправлять від 2-х до 3-х тисяч наборів для виживання з харчами та медикаментами. Вони призначені для мешканців острова, будинки яких постраждали від учорашнього обстрілу. Це допоможе людям пережити наступний тиждень".

  Мешканці Південної Кореї стурбовані. Бояться: те, що сталося напередодні, може стати початком війни. І впевнені - навіть якщо війни не буде, суперечки з північними сусідами погіршать економічну ситуацію у країні.

  Кім Кіон Янг, мешканець Сеула: "Коли ми дізналися, що відбувається, то злякалися, що почнеться нова Корейська війна. Я був просто у паніці. Мені зателефонували родичі з села, запропонували залишити місто і їхати до них, поки ситуація не проясниться. Зараз атмосфера тут - дуже напружена".

  Пак Мі Ріонг, мешканка Сеула: "Мене найбільше турбує те, як учорашній інцидент вплине на нашу економіку. Увага усього світу прикута до Північної Кореї, її імідж у очах світу різко погіршився. Думаю, наш уряд повинен вжити суворих заходів щодо вчорашніх подій".

  Щоб послабити напруження на корейському півострові, уся світова спільнота мобілізувала зусилля. Командування збройних сил ООН у Південій Кореї вимагає переговорів з КНДР, щоби виправити  ситуацію. ООН провела позапланову зустріч, на якій закликала учасників конфлікту до мирного вирішення проблем. Дії Північної Кореї засудили Євросоюз, Росія, Японія та Сполучені Штати. Водночас Китай від критики своєї сусідки утримався.

  Фархан Хак, речник генерального секретаря ООН: "Генеральний секретар ООН глибоко занепокоєний зростанням напруженості на Корейському півострові, яке спричинив артообстріл з боку Північної Кореї. Цей напад став одним з найнебезпечніших інцидентів з часів Корейської війни. ООН засуджує такі дії і закликає вирішувати будь які конфлікти за допомогою мирного діалогу".

  Барак Обама, президент США: "Південна Корея - наш союзник. Так було з часів Корейської війни, і ми готові підтвердити нашу готоність захищати союзників".

  Наразі на острові Йонпхендо південнокорейські військові збираються розмістити додаткову артилерію. А 28 листопада Південна Корея планує провести великі спільні військові навчання зі США. А аналітики твердять: агресія з боку Північної Кореї свідчить про початок зміни влади у Пхеньяні. Можливо, учорашній інцидент, внаслідок якого двоє людей загинули і 17-теро поранені - це спроба майбутнього наступника Кім Чен Іра залучити на свій бік військову верхівку КНДР.

  Олена Хоменко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Мексиці відзначили день св. Сесилії, покровительки народної музики
  Наступний матеріал
  В Києві виступить ансамбль народного танцю ім. Моісеєва
  Теги: