В Києві виступить ансамбль народного танцю ім. Моісеєва

  Узбецький танок із блюдом, фінська полька та грецький сиртакі. Із програмою "Танці народів світу" до Києва завітав найвідоміший ансабль народного танцю імені Ігоря Моісеєва.

  Він першим із професійних фольклорних колективів виступив на сценах міланського театру Ла Скала та паризької Гранд Опера. За 73 роки існування балет устиг побувати у понад шести десятках країн і навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса за кількістю концертів.

  Їхніх фірмових пліє у Києві не бачили одинадцять років. А в решті українських міст і того більше - понад три десятиліття. Державний академічний ансамбль народного танцю імені Моїсеєва за сімдесят років існування обколесив увесь світ. Їхній суміші фольклору та класичного балету аплодували у 66 державах. Та в Україну танцюристи завітали з особливою втіхою. Адже саме тут, у Києві 1906 року народився засновник колективу, видатний балетмейстер Ігор Моісеєв.  

  Представник ансаблю: "Игорь Саныч в детстве много путешествовал по Украине. Жил на Полтавщине какое-то время. И он рассказывал, что на него неизгладимое впечатление производили тогда ярмарки, гулянья на хуторах, в Диканьке. Его любимый писатель - Гоголь. И то что Игорь Саныч начал с маленьких номеров, а закончил одноактным балетом "Ночь на Лысой горе", сам написав либретто по мотивам произведения Гоголя на музыку Мусоргского, я считаю, что это уникально".

  Та й окрім цього балету українцям у творчості колективу є чим потішития - хизуються танцюристи. З собою на гастролі привезли цілу фуру сценічних костюмів. Під час репетиції їх не демонструють, бережуть до концерту. Та кажуть: більшість із них - українські народні. Бо наймасовіший танок ансамблю - гопак. На сцені одночасно 80 танцюристів.

  Щоби дати фольклору нове сценічне життя, Ігор Моїсеєв свого часу об`їздив з експедиціями увесь радянський союз, збирав елементи народних танців. До України його учні привезли не більше двох десятків номерів. Хоча станцювати можуть понад триста. Націй, чиїх танців у репертуарі трупи немає, можна перерахувати на пальцях однієї руки.

  Ігор Моїсеєв пішов із життя три роки тому. З того часу  в репертуарі ансамблю з"явився лише один новий танок - болгарський. Та на досягнутому не зупинятимуться. Тут давно засвоїли головний урок  Моїсеєва: працювати і ще раз працювати. Та й так, що професійне життя танцюристів нерідко перетікає в особисте. Всередині колективу - вже декілька родин.

  Наталія Марчук, солістка: "Сейчас наверное пар 6-7. Такая тенденция потому, что очень много времени мы проводим друг с другом - это естесственно. И артистов наверное очень тяжело понимать".   

  В Україні ансамбль Моїсеєва танцюватиме два тижні. Фірмовими номерами "Яблучко" та українським запальним гопаком тішитимуть окрім Києва, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Харків та Одесу. Кажуть: найбільшою нагородою стануть усмішки глядачів. А ось до похвали вони не звикли. Моїсеєв на компліменти щедрим не був.

  Представник ансаблю: "Его самая большая похвала была - он говорил "Ну а теперь похоже на дело". Это значит очень хорошо было".

  Марія Коренюк, Денис Ковальов, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  КНДР заявила про виправданість вчорашнього обстрілу
  Наступний матеріал
  "Шахтар" вдало стартував у 5 турі Ліги чемпіонів
  Теги: