Кількість жертв землетрусу в Туреччині сягнула 264 осіб

  Офіційна кількість жертв землетрусу в Туреччині зросла до 264-ох осіб. Поранених - більше тисячі. Скільки людей зникло без вісти - не повідомляють, за даними турецького уряду - йдеться про "сотні осіб". Пошукові роботи на сході країни тривають уже понад добу. Їм заважають перебої зі струмом та пошкоджені дороги.

  Дві з половиною тисячі рятувальників наввипередки з часом розбирають завали. Сім сотень медиків та понад сотню автомобілів швидкої готові прийняти врятованих. Протягом понеділка у місті Ерджиш, яке постраждало найбільше, з-під завалів дістали щонайменше п`ятьох живих людей. Один з урятованих сповістив про себе за допомогою мобільного телефону, інших - розшукали собаки.

  Ідріс Наїм Сахін, міністр внутрішніх справ Туреччини: "Під завалами можуть лишатися сотні людей. Це багато, але не тисячі, як ми боялися спершу".

  За даними уряду, землетрус зруйнував майже тисячу будинків. Здебільшого - невеликих, сільських. У центрі провінції - місті Ван - завалилися 10 будівель. В Ерджиші - 80. Більшість були багатоповерхівками.

  Постраждалий: "Погляньте на цей будинок! Там було багато квартир, багато поверхів, а тепер він - зовсім плаский..."

  Абдуррахман Бедір: "Я також мав бути під уламками цієї кав`ярні. Там на мене чекали друзі. Я трохи затримався у магазині фототоварів - там щось зламалося - і спізнився на зустріч. Мій товариш - зараз він під завалами - подзвонив: "Де ти ходиш? ми чекаємо на тебе!" Гадаю, це був його останній дзвінок, він напевне уже помер".

  Людей, які намагаються самотужки шукати своїх родичів і друзів, відтісняють військові. Шість батальйонів армійців викликали до Ерджиша та Вана на другий день після катастрофи - на допомогу рятувальникам і щоби гарантувати спокій у місті. Вже другу ніч поспіль десятки тисяч людей ночуватимуть просто неба, за температури близької до нуля. Надісланих "Червоним хрестом і півмісяцем" наметів та теплих ковдр - не вистачає. Лунають звинувачення у корупції. Нібито гуманітарка дістається лише родичам поліцейських або перекупникам з чорного ринку.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Обвал даху в португальському аеропорту - 5 постраждалих
  Наступний матеріал
  Тіло Каддафі більше не виставлятимуть для публіки
  Теги: